Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.03.2025   18:33Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У кожній громаді, де є випадки насильства, має бути спеціалізована служба підтримки – рішення учасників профільної Міжвідомчої ради

В області на даний час діють 53 такі служби – але лише у 42 територіальних громадах.  

Зокрема, мова про три денних центри соціально-психологічної допомоги, шість спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб та 44 мобільні бригади.  

За словами Андрія Шемця, директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, найактивніші у розбудові мережі спеціалізованих служб – Новгород-Сіверський та Прилуцький райони. Там підтримку особам, постраждалим від насильства, надають у всіх громадах без виключення.

В інших трьох районах ситуація залишається з кінця минулого року майже незмінною – жителі громад, постраждалі від насильства, не отримують необхідної допомоги через відсутність профільних спеціалізованих служб.  

«З цим питанням зволікати не можна. Було достатньо часу у керівництва громад, щоб створити необхідні служби. Підготовка відповідного доручення начальника ОВА прискорить вирішення цієї проблеми», – акцентував заступник голови ОДА Іван Ващенко, голова Міжвідомчої ради.  

Андрій Шемець також додав, що спеціалістами Департаменту буде організовано виїзди до тергромад для оцінки як потреб у створенні спеціалізованих служб, так і поточного стану діяльності вже наявних.  

Ще одне питання, яке обговорило зібрання – виконання регіонального Плану дій з імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир і безпеку» до 2025 року.  

Цей план став ключовим інструментом для забезпечення рівних прав і можливостей, зміцнення безпеки жінок і дівчат, а також для посилення їхньої участі у процесах миротворення та прийняття рішень.  

Руслана Нагорна, начальниця відділу з питань сім’ї та гендерної політики Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, наголосила, що важливу роль у виконанні Плану відіграє обласна Коаліція «Чернігівщина 1325», яка об’єднала активних представників громадянського суспільства, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.  

Серед зробленого у межах виконання Плану дій – створення груп самодопомоги та хабів для підтримки жінок, постраждалих від війни; підписано п’ять меморандумів про співпрацю між ОМС та ГО, які опікуються питаннями гендерної рівності; активна участь жінок у волонтерській діяльності; створення 11 жіночих просторів тощо.  

У планах – розробка нового регіонального Плану дій з урахуванням нових викликів та рекомендацій від учасників Міжвідомчої ради.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.