Останні публікації
08.07.2025 00:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк взяла участь в засіданні Міжвідомчої ради з питань сімʼї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА.
Серед питань порядку денного - результати моніторингу функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі. Такий моніторинг проводився працівниками Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області спільно з НГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству”.
Заступник начальника ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області, Юлія Олифіренко, поінформувала присутніх, що в області діють 43 мобільні бригади соціально - психологічної допомоги, з яких 4 - утворені у 2025 році. Однак, у 14 громадах такі спеціалізовані служби підтримки постраждалих від домашнього насильства відсутні, і така ситуація потребує виправлення. Але і в діючих мобільних бригадах є чимало проблем, які потребують уваги.
Серед них:
- незабезпеченість психологами,
- відсутність власного транспорту,
- проблеми кадрового забезпечення тощо.
Окрім мобільних бригад для надання допомоги постраждалим від домашнього насильства, в громадах діють 5 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування, два денних центри соціально психологічної допомоги.
Серед важливих питань - облаштування в громадах кризових кімнат для тимчасового прихистку постраждалих осіб . Такі сервіси діють в м. Ніжині та віднедавна у сел. Сосниця. У Бахмацькій громаді для таких потреб облаштовано спеціальний реабілітаційний простір. Практика такої діяльності потребує поширення. На обласному рівні відповідні послуги надаються Чернігівським обласним центром соціально-психологічної допомоги.
Разом з тим, ефективність роботи спеціалізованих служб значною мірою залежить від системного підходу в організації системи спротиву явищу домашнього насильства на рівні громади.
Тому було акцентовано увагу на необхідності особливої уваги керівництва громад до цього питання та належної координації по роботи по цьому питанню.
Останні новини
В Чернігові відбувся круглий стіл з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно-зумовлене насильство 00:00
Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з партнерами провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство в Чернігівській області за участю представництва UNFPA.
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.