Останні публікації
26.11.2024 17:23 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
"10% постраждалих відмовляються від допомоги": на Чернігівщині у 2024 році зафіксували 7604 заяви про домашнє насильство
З початку 2024 року на Чернігівщині зафіксували 7604 заяви щодо вчинення домашнього насильства. За цей час майже 12 тисяч людей скористалися допомогою служб підтримки таких постраждалих в області. Проте, як стверджують фахівці, приблизно 10% постраждалих відмовляються від допомоги.
Про це повідомляє Чернігівська ОВА на своєму сайті з посиланням на відповідні служби.
Як йдеться у повідомленні, у порівнянні з 2023 роком, кількість поданих заяв щодо вчинення домашнього насильства за аналогічний період зменшилась.
"7604 заяви – проти 9023-х. На цю статистику вплинула належна якісна профілактична робота поліцейських та дотичних служб. Ми залучаємо до роботи соціальних працівників громад, спільними рейдами проводимо профілактичну роботу. Тому позитивна динаміка у цьому питанні є", — зазначає начальник Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області Андрій Зеляк.
Натомість керівниця мобільної бригади соціально-психологічної допомоги в місті Чернігів Олена Надточій наголошує, що часто постраждалі не хочуть оприлюднювати факти насильства і не звертаються до поліції.
"Приблизно 10% постраждалих відмовляються від допомоги. У цьому випадку, єдине, що ми можемо зробити – це надати постраждалим необхідні контакти, куди можна звернутися у випадку повторення ситуації", — каже Олена Надточій.
За її словами, останнім часом збільшилась кількість викликів щодо домашнього насильства у родинах військовослужбовців, які перебувають у відпустці чи проходять реабілітацію.
"У цьому випадку важливим є комплексний підхід до проблеми всіх дотичних структур. Це робота як з військовослужбовцями, адже в реаліях війни їхній світогляд змінюється, так і з їхніми родинами", — говорить психологиня.
Мобільна бригада, пояснює Олена Надточій, може надати послуги психолога, фахівця із соціальної роботи або перенаправити до кризової кімнати чи притулку. Але питання про допомогу саме чоловікам, які постраждали від насильства, часто залишається відкритим.
"Кількість таких випадків збільшується, а кризової кімнати, куди можна направити постраждалого – в нашому регіоні поки що немає".
Поряд з цим, за даними департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, в області працює 50 спеціалізованих служб підтримки постраждалих від насильства: це три денні центри соціально-психологічної допомоги, шість спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування та 41 мобільна бригада.
За словами директора департаменту Андрія Шемця, у 2024 році коштом субвенції з державного бюджету чотири громади області (Варвинська, Борзнянська, Куликівська та Коропська) отримали гроші на купівлю автомобілів для мобільних бригад.
Наразі на Чернігівщині, як і в Україні вцілому, триває акція "16 днів проти насильства". В її рамках заплановані — семінари, тренінги, тематичні літературні та фотовиставки, а також флешмоб "Діти проти насилля», які мають на меті навчити людей не замовчувати домашнє насильство та протидіяти йому.
Останні новини
В Чернігові відбувся круглий стіл з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно-зумовлене насильство 00:00
Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з партнерами провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство в Чернігівській області за участю представництва UNFPA.
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.