Останні публікації
14.11.2024 15:18 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У Чернігові відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства
14 листопада за адресою проспект Левка Лук'яненка, 47, у Чернігові відбулося відкриття Денного центру соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Ініціатива реалізована в межах проєкту UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, під назвою «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» за сприянням Міністерства соціальної політики України, Чернігівської міської ради, за фінансової підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги, уряду Норвегії та у партнерстві з ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству».
На відкритті Денного центру була присутня заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур.
У 2023 році до правоохоронних органів Чернігова з приводу домашнього насильства та насильства за ознакою статі звернулися 1604 особи, з них 1405 – жінки. За 9 місяців поточного року звернулося 916 осіб, із них 837 – жінки.
Денний центр – це безоплатний, доступний і безпечний простір, де в комфортних умовах постраждалі від насильства можуть отримати комплексну допомогу, зокрема:
– консультування психолога/-ині та соціального працівника/-ці;
– юридичне консультування;
– послугу соціального супроводу, спрямовану на подолання або мінімізацію наслідків домашнього та гендерно зумовленого насильства;
– інформування про послуги інших організацій та установ, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.
З 2023 року Чернігів бере участь у цьому проєкті, у межах якого проведено навчання фахівців/-чинь соціальної роботи, психологів/-инь, юристів/-ок та представників/-ць поліції. У місті працюють міський центр соціальних служб, кризова кімната і мобільна бригада.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.