Останні публікації
11.12.2009 16:45 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ
Щодо Чернігівщини, то наша область серед лідерів за кількістю нелегальних мігрантів та заяв про надання статусу біженця. Однак омріяний статус дають не всім. Більшість нелегалів з Пакістану та Афганістану у нас затримуватися не хочуть. Вони прагнуть потрапити до розвинених країн Європи.
Начальник управління міграційної служби в Чернігівській області Іван Клановець, каже, що на даний час отримати заяву про надання статусу біженця звернулися близько 300 осіб.
Нині потік нелегалів на Чернігівщині зменшився. Фахівці кажуть, через кризу. Та й Росія посилила свої кордони з країнами Азії. Проте, незважаючи на це, в Чернігівській області вже 2 роки працює пункт тимчасового перебування іноземців в с.Розсудів.
Питання відповідальнності журналістів та професійні стандарти у висвітленні питань міграції та притулку, а також запобігання мові ворожнечі та проявам ксенофобії висвітили координатор проекту „Без кордонів” Максим Буткевич та аналітик Конгресу національних громад України В’ячеслав Лихачов. Зокрема, експерти звернули уваги журналістів на проблему застосування мови ворожнечі деякими засобами масової інформації, а також наголошували на необхіднсті протидії діяльності екстремістських угруповувань, що пропагують ідеї ксенофобії та расизму.
Останні новини
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.