Останні публікації
05.02.2013 12:59 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Міліції довіряють трохи більше третини чернігівців
Тільки кожний третій опитаний мешканець Чернігівської області (37.4%) зазначив, що довіряє міліції. Результати дослідження показують, що рівень довіри громадян до державних інститутів загалом є низьким. Однак, не зважаючи на доволі невисокі показники довіри, міліція входить у трійку суспільних інститутів, яким довіряють більшою мірою (після Церкви та Збройних сил).
Саме такі висновки в розрізі Чернігівської області містяться в нещодавно презентованому першому в Україні масштабному соціологічному опитуванні «Оцінювання міліції за допомогою громадської думки», яке здійснив Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД) у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України.
Наведені цифри дослідження вказують на те, що половина чернігівців вважають роботу місцевої міліції ефективною (49.9%), і тільки 35.6% – неефективною (ефективною роботу міліції в Україні в цілому вважають 43.5% чернігівців). Це до речі найвищий рівень оцінки ефективності роботи місцевої міліції з усіх регіонів України. Наприклад, тільки 15.3% мешканців Кіровоградської області оцінюють роботу місцевої міліції як ефективну.
В той же час дослідження показало істотну закритість і «невидимість» діяльності чернігівської міліції для місцевої громади. Так, більш ніж половина опитаних (58,4%) не знає нічого про свого дільничного, а понад три чверті (78,6%) – про начальника райвідділу свого району. Найвищим цей показник є серед молоді (16-19 років) та людей старших за 60 років. Це свідчить про слабку профілактичну роботу з населенням, яке, звичайно, повинне частіше вступати в контакт із міліціонером.
Оцінюючи те, як поводяться працівники міліції в ході спілкування із громадянами, більшість респондентів зазначає, що чемно (64.5%). Водночас п’ята частина опитаних зіштовхнулися з байдужим ставленням (24.9%), а практично кожний десятий (9.3%) – із брутальністю.
У результаті опитування виявлено досить значну групу респондентів на Чернігівщині, які готові допомагати міліції в будь-якій ситуації (34.3%).
До міліції звертаються менш ніж дві третини жертв злочинів (60%). Відповідно, про значну частину злочинів жертви не повідомляли міліцію (40%).
Стосовно безпосередньо жертв злочинів опитування показує, що найчастіше респонденти ставали жертвами крадіжок. Так, у загальній кількості потерпілих частка жертв різноманітних крадіжок становить (38.8%). Наприклад, кількість жертв кишенькових крадіжок становить 60 на 10 тисяч населення.
За словами авторів дослідження, для проведення ефективної реформи органів внутрішніх справ необхідно змінити методику оцінки роботи міліції: відмовитися від існуючої системи кількісних показників, запровадивши замість цього опитування населення – те, наскільки мешканці України довіряють міліції і наскільки безпечно вони почуваються у власній країні.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.