Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.02.2013   12:59Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Міліції довіряють трохи більше третини чернігівців

Тільки кожний третій опитаний мешканець Чернігівської області (37.4%) зазначив, що довіряє міліції. Результати дослідження показують, що рівень довіри громадян до державних інститутів загалом є низьким. Однак, не зважаючи на доволі невисокі показники довіри, міліція входить у трійку суспільних інститутів, яким довіряють більшою мірою (після Церкви та Збройних сил).

Саме такі висновки в розрізі Чернігівської області містяться в нещодавно презентованому першому в Україні масштабному соціологічному опитуванні «Оцінювання міліції за допомогою громадської думки», яке здійснив Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД) у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України.

Наведені цифри дослідження вказують на те, що половина чернігівців вважають роботу місцевої міліції ефективною (49.9%), і тільки 35.6% – неефективною (ефективною роботу міліції в Україні в цілому вважають 43.5% чернігівців). Це до речі найвищий рівень оцінки ефективності роботи місцевої міліції з усіх регіонів України. Наприклад, тільки 15.3% мешканців Кіровоградської області оцінюють роботу місцевої міліції як ефективну.

В той же час дослідження показало істотну закритість і «невидимість» діяльності чернігівської міліції для місцевої громади. Так, більш ніж половина опитаних (58,4%) не знає нічого про свого дільничного, а понад три чверті (78,6%) – про начальника райвідділу свого району. Найвищим цей показник є серед молоді (16-19 років) та людей старших за 60 років. Це свідчить про слабку профілактичну роботу з населенням, яке, звичайно, повинне частіше вступати в контакт із міліціонером.

Оцінюючи те, як поводяться працівники міліції в ході спілкування із громадянами, більшість респондентів зазначає, що чемно (64.5%). Водночас п’ята частина опитаних зіштовхнулися з байдужим ставленням (24.9%), а практично кожний десятий (9.3%) – із брутальністю.

У результаті опитування виявлено досить значну групу респондентів на Чернігівщині, які готові допомагати міліції в будь-якій ситуації (34.3%).

До міліції звертаються менш ніж дві третини жертв злочинів (60%). Відповідно, про значну частину злочинів жертви не повідомляли міліцію (40%).

Стосовно безпосередньо жертв злочинів опитування показує, що найчастіше респонденти ставали жертвами крадіжок. Так, у загальній кількості потерпілих частка жертв різноманітних крадіжок становить (38.8%). Наприклад, кількість жертв кишенькових крадіжок становить 60 на 10 тисяч населення.

За словами авторів дослідження, для проведення ефективної реформи органів внутрішніх справ необхідно змінити методику оцінки роботи міліції: відмовитися від існуючої системи кількісних показників, запровадивши замість цього опитування населення – те, наскільки мешканці України довіряють міліції і наскільки безпечно вони почуваються у власній країні.

 

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.