Останні публікації
05.02.2013 13:05 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Жертва міліцейських тортур продовжує боротися за свої права
Деснянський районний суд м.Чернігова в черговий раз скасував постанову прокуратури про закриття кримінальної справи по факту спричинення тілесних ушкоджень працівниками міліції відносно чернігівця Михайла Коваля та його родичів, що мале місце ще в 2001 році, та направив справу прокурору м.Чернігова для відновлення досудового слідства.
Нагадаємо, що в листопаді 2012 року Європейський суд з прав людини своїм рішенням визнав, що відносно пана Коваля, його дружини та сина були заподіяне жорстоке поводження з боку правоохоронців, рівень якого розцінений як катування, а також те, що держава України не провела ефективного розслідування скарг на ці протиправні дії (порушення ст.3 Європейської Конвенції з прав людини).
Також Європейський суд визнав порушення інших статей Конвенції (ст.5, ст.8 та ст.1 Протоколу № 1 до Конвенції), зокрема щодо порушення права на свободу та особисту недоторканність, права на повагу до приватного та сімейного життя і житла, а також права власності.
В якості сатисфакції Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити Михайлу Ковалю та його родичам майже 35 тисяч евро.
- Символічно, що це рішення оголошено саме 20 грудня, на День української міліції, -зазначає пан Коваль. - Протягом 11 років я намагаюся захистити свої права та вимагаю притягнути моїх катів до відповідальності. Але вони спокійно продовжували служити в органах, отримували підвищення й ордени, займали й навіть зараз займають високі посади в обласному управлінні МВС.
- Вже навіть Європейський суд визнав факт катування та інших незаконних дій відносно мене та моєї родини. За ці роки вже чотири рази суд та двічі Генеральна прокуратура скасовували постанови про закриття кримінальної справи та зобов’язували прокуратуру провести нове розслідування. Але прокуратура м.Чернігова вже 11 років вперто не визнає наявність складу злочину в діях правоохоронців, - обурюється пенсіонер.
* * *
В травні 2012 року Європейський суд з прав людини в своєму рішенні по справі «Каверзін проти України» зазначив, що тортури і відсутність ефективного розслідування фактів катувань з боку прокуратури є системною проблемою для України.
За даними Харківського інституту соціальних досліджень, у 2011 році від незаконного насильства в міліції постраждав майже мільйон (980 тисяч) українців.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.