Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

02.12.2013   18:24Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Стандарти дотримання прав шукачів притулку в діяльності прикордонної та міграційної служб

29 листопада 2013 року в Чернігові відбувся семінар для представників прикордонної та міграційної служб Чернігівської області на тему «Дотримання прав біженців та шукачів притулку. Міжнародні та національні стандарти».

Основною метою заходу стало обговорення особливостей українського законодавства про безоплатну правову допомогу на предмет їх відповідності міжнародним й європейським нормам та стандартам, зокрема Конвенції ООН щодо статусу біженців, Європейської конвенції з прав людини, правових аспектів дотримання прав неврегульованих мігрантів в місцях перетину державного кордону (пункти пропуску, аеропорти міжнародного сполучення) та безпосередньо в місцях тимчасового перебування зазначеної категорії іноземців.

Окремо обговорювались питання обмеження прав іноземців без перешкоджань отримувати юридичний супровід під час затримання, користуватися послугами перекладача та звертатися до міграційної служби з відповідною заявою про надання статусу біженця або додаткового захисту в Україні.

Дмитро Плечко, Старший радник з правових питань Регіонального представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні акцентував увагу присутніх на ситуації з біженцями з Сирії та Сомалі. Зокрема, він зазначив, що УВКБ ООН рекомендує урядовим структурам приділяти особливу увагу при розгляді клопотань щодо надання статусу біженця та додаткового захисту вихідцям із Сирії.

«Останні зміни щодо передачі розгляду справ мігрантів затриманих на кордоні від адміністративних судів до судів загальної юрисдикції мають покращити судовий захист прав шукачів притулку», - наголосив Дмитро Плечко.

«Дотримання прав біженців та шукачів та прилуку в Україні знаходиться під постійним контролем українського Омбудсмана, - зазначила під час доповіді Алла Лепеха, Регіональний координатор зі зв'язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. - Національний превентивний механізм, що створений відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і вже рік діє в Україні за системою «Омбудсман +», спрямований на регулярний моніторинг усіх місць несвободи, в тому числі в яких утримуються мігранти з неврегульованим статусом. Cаме система спільних моніторингових візитів представників Уповноваженого та громадськості дає змогу запобігти порушенням прав людини та неналежному поводженню в таких установах».

Особливою подією став перегляд учасниками тренінгу документального фільму Ali'ens (Somalis in transit) / Чужі (Сомалійці в дорозі). Сюжет стрічки висвітлює історію затримання та перебування в Україні неповнолітніх біженців з Сомалі, проблеми їх інтеграції та адаптації. Фільм викликав неоднозначні враження учасників семінару та сприяв емоційному обговоренню проблеми.

Проект реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.