Останні публікації
22.07.2014 17:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правова допомога вимушеним переселенцям і військовослужбовцям на Чернігівщині
У зв'язку з тимчасовою окупацією частини території України, проведенням антитерористичної операції, а також різким збільшенням кількості вимушених переселенців зі сходу держави, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини розпочинає надавати безкоштовну юридичну допомогу внутрішньо переміщеним особам, а також військовослужбовцям та членам їх сімей, що перебувають на території Чернігівщини.
22 липня Верховна Рада підтримала Указ Президента України про чергову хвилю часткової мобілізації. Ще раніше Верховною Радою було ухвалено постанову «Про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності України у зв’язку з агресією Російської Федерації» № 4519, якою фактично відновлюється призов до Збройних Сил України. Виходячи з цього, постає необхідність посилення правового захисту та обізнаності щодо прав, гарантованих чинним законодавством України для мобілізованих громадян та членам їх сімей.
В той же час, за інформацією Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців (УВКБ ООН), останнім часом спостерігається значне збільшення внутрішнього переміщення в Україні в зв'язку з анексією Криму та зіткненнями на Сході України. За оцінками УВКБ ООН, станом на 18 липня 2014 року, 95473 осіб були змушені покинути свої домівки, з них 15134 громадян виїхали з Криму, решта 80339 переселенців складають жителі Донецької та Луганської області. В Чернігівській області зареєстровано станом на 22 липня 2014 року всього 1263 переміщених громадян, з яких 854 - переселенці зі Сходу України, 409 - з Криму. Характерно, що за останній тиждень кількість переміщених осіб збільшилася в Чернігівсьскій області майже на 100 осіб.
Вперше державні органи України зіткнулися з проблемою вимушених переселенців всередині країни. Природньо, відразу налагодити ефективну роботу з тимчасово переміщеними особами виявилося непросто і в цьому питанні надзвичайно важливою залишається допомога і підтримка неурядових організацій, активістів. Дуже багато питань матеріальної, соціальної та медичної підтримки взяли на себе волонтери. Однак, крім цього, вимушені переселенці потребують правової допомоги - з питань оформлення (відновлення) документів, реєстрації, довгострокового житла, працевлаштування, отримання соціальних і пенсійних виплат, влаштування в дошкільні та шкільні установи тощо. Саме тому одним з пріоритетів роботи правозахисників в даний час є надання безоплатної правової допомоги тимчасово переміщеним особам, військовослужбовцям та членам їх сімей.
Безоплатну правову допомогу можна буде отримати в Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини за адресою вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000; телефон «гарячої лінії» правової допомоги: (0462) 612-532.
Крім того, за попередньою домовленістю, представники Чернігівської облдержадміністрації та обласного військового комісаріату, будуть перенаправляти потребуючих правової допомоги переселенців та військовослужбовців до офісу організації. Для того, щоб охопити правовою допомогою якомога більше вимушених переселенців, юристи організації підготують Пам'ятку з правовими порадами та необхідними контактами, яка буде поширюватися серед представників цільових груп та органів влади.
Останні новини
Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16
Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.