Останні публікації
13.01.2015 23:04 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
«Я можу півгодини бити ложкою по столу, щоб прийшла санітарка»
Таку скаргу почули монітори під час візиту до Чернігівського геріатричного пансіонату. У моніторинговому візиті взяли участь регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з представниками громадськості – головою Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Анжелою Мойсеєнко та незалежним журналістом Миколою Іващенком.
На час візиту у закладі проживали 350 осіб, із яких 212 осіб із інвалідністю. Монітори відмітили комфортні та належні житлові умови пансіонату. Більшість підопічних проживають у належно облаштованих кімнатах по двоє, повністю забезпечені білизною та одягом. Особи з інвалідністю забезпечені візками і засобами малої механізації. У пансіонаті регулярно проводяться культурно-просвітницькі заходи, працює бібліотека, також мешканці мають можливість ходити на молитву у капличку на території.
Під час особистого спілкування підопічні відмічали високий рівень надання медичних послуг. Водночас деякі з опитаних скаржились на якість харчування, хоча одразу ж зазначали, що, враховуючи складні часи для держави, вони готові потерпіти і самостійно за свої особисті кошти докуповують продукти в магазині. Були скарги на відключення електроенергії в кімнатах у денний час. Як пояснили представники адміністрації, відключення проводяться лише з метою економії. Також були скарги на неналежне ставлення до мешканців пансіонату молодшого медичного персоналу.
У закладі також виявлено деякі порушення Законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації». Зокрема, графік прийому підопічних директором датується 2005 роком, не забезпечено доступ до інформації про права людини, відсутні адреси органів влади для звернень підопічних, книги скарг та пропозицій.
За результатами візиту підготовлено відповідний акт реагування Уповноваженого з прав людини з метою усунення виявлених порушень.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.