Останні публікації
23.07.2007 11:04 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Ніна Карпачова: «Чернігівські суди порушують права засуджених»
На переконання Омбудсмана, ознайомлення з матеріалами справи є важливою гарантією ефективного захисту в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а відмова в реалізації цього права (на кожному етапі оскарження) – це порушення права на захист, насамперед вимог частини 5 статті 384 Кримінально-процесуального кодексу України, згідно з якими «особам, які вправі подати касаційну скаргу, касаційне подання, надається можливість ознайомитися в суді з матеріалами справи для вирішення питання про внесення касаційної скарги чи подання».
Ніна Карпачова наголосила на неприпустимості різного застосування судами норм Закону України «Про судоустрій України» і запропонувала узагальнити практику застосування місцевими судами України частини 5 статті 384 КПК України та вжити заходів для поновлення права засуджених на захист.
Верховний Суд України розглянув подання Уповноваженого з прав людини і позитивно відреагував на поставлені нею питання, про що Уповноваженого повідомлено листом за підписом Першого заступника Голови Верховного Суду України Петра Пилипчука. З метою забезпечення прав учасників кримінального судочинства, а також виявлення й усунення недоліків у роботі судів України Верховний Суд України зобов’язався узагальнити практику дотримання судами вимог частини 5 статті 384 КПК України щодо забезпечення прав учасників процесу на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.
Зазначене питання продовжує перебувати на контролі Уповноваженого з прав людини.
Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.