Останні публікації
03.02.2009 19:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Контроль за дотриманням земельного законодавства
Протягом 2008 року державними інспекторами з контролю за використанням та охороною земель на території області проведено 4018 перевірок, за результатами яких до адміністративної відповідальності притягнуто 1137 осіб. Одним із найпоширеніших із виявлених порушень, являється самовільне зайняття земельних ділянок.
Хотілося б нагадати, що кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки у вигляді штрафу: - для фізичних осіб до 850 грн. та для юридичних - до 1700 грн. Крім того, визначені порушення за вчинення яких, передбачена й кримінальна відповідальність.
По кожному випадку виявленого порушення держземінспекторами відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 року № 963 нараховується шкода нанесену внаслідок порушення земельного законодавства. За 2008 рік загальна сума нарахованої шкоди становить 2 162 078,04 грн.
Крім того, зважаючи на значні інвестиції в галузі будівництва, зокрема на території Чернігівської області, відповідно збільшилась і кількість земельних ділянок, на яких ведеться видобування корисних копалин, в т.ч. глини та піску.
Отже, суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана із використанням земельних ділянок для цілей пов’язаних із будівельною діяльністю повинні бути передбачені заходи щодо максимального збереження ґрунтового покриву, (родючого шару грунту).
Але, на превеликий жаль, за результатами проведених перевірок Облдержземінспекцією виявляється інше, - на об’єктах будівництва використовується потужна техніка і замість того, щоб зняти родючий шар ґрунту та заскладувати його в обумовленому місці, землекористувачі чи власники землі ігнорують вимоги законодавства і цим самим знищують поверхневий шар родючого грунту, який в подальшому фактично не буде відновлено, а після завершення будівництва, в найкращому разі, завозять на порушені земельні ділянки чорнозем з інших місць, походження якого в частині законного добування є також сумнівним.
Приклади:
1. При проведенні перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення на території Семенівського району (Машівська сільська рада) виявлено порушення, яке полягає у самовільному зайнятті не витребуваних земельних часток (паїв) загальною площею 216,0 га для вирощування сільськогосподарських культур. За дане порушення на директора товариства складено протокол за ст. 53-1 КУпАП та нарахована шкода на суму 130 786,0 грн. По даній справі, беручи до уваги розмір заподіяної шкоди, матеріали перевірки передані до органів прокуратури з 2. На території Талалаївського району (Березівська сільська рада) в порядку розгляду звернень громадян, власників земельних часток (паїв), Облдержземінспекцією зафіксовано порушення вимог земельного законодавства в частині самовільного зайняття земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 109,57 га, які передані у власність громадянам. За вчинене порушення на голову сільгосптовариства складено протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності та обраховано шкоду по кожній окремій земельній ділянці, на загальну суму 66 343,76 грн. Про розмір шкоди заподіяної внаслідок самовільного використання земельних паїв було повідомлено власників та відповідно надано копії розрахунків з метою її подальшого відшкодування порушником. Крім того, матеріали даної перевірки передані до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.
Дієвий державний контроль за використанням і охороною земель є гарантією збереження землі, як основного національного багатства України.
Начальник управління В.Д.Швед
02.02.2009
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.