Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.06.2009   12:37Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Українські конституційні проекти в європейському контексті

Його учасники, а це працівники обласної державної адміністрації, центру підвищення кваліфікації, викладачі провідних вищих навчальних закладів Чернігова та представники громадських організацій проаналізували наближеність Конституції України та її проектів до європейських зразків.

Зокрема зазначалося, що не існує єдиного європейського конституційного стандарту, в кожній країні намагаються більшою чи меншою мірою враховувати свої національні особливості.

Декан Чернігівського державного інституту права, соціальних відносин та праці, кандидат історичних наук Олександр Кухарук зазначив, що в конституціях мають бути чітко прописані всі зміни до Конституції (як приклад – Органічні закони Франції, Конституція США). До того ж, при нинішньому рівні довіри населення України до Верховної Ради (за його словами — 2,3 %) народні депутати не мають морального права діяти від імені народу та вносити без референдуму зміни до КУ.

Директор ЧМГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», доктор історичних наук Сергій Лепявко повідомив, що ініціатива проведення даного заходу хоча й збіглася з подібною ініціативою Секретаріату Президента України, але є, насамперед, виявленням волі громадськості, адже спроба парламентарів вносити різноманітні зміни без наукових досдіжень та широкого народного обговорення є недемократичною.

Доцент кафедри адміністративного права Чернігівського державного інституту економіки і управління Алла Шпомер зауважила, що Конституція України від 1996 року відповідала найкращим європейським стандартам, була цілком дієвою та прийнятною для нашого суспільства.

Також були висловлені думки стосовного того, що в Україні порівняно з Європою, немає «класичних» політичних партій, відсутня відповідальність обраних осіб перед виборцями, що низька «якість» сучасних партій, представлених у ВРУ, не дозволяє зробити перехід до парламентської форми правління та ін.

 

Громадська організація «Сіверський інститут регіональних досліджень»

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.