Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.06.2009   12:37Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Українські конституційні проекти в європейському контексті

Його учасники, а це працівники обласної державної адміністрації, центру підвищення кваліфікації, викладачі провідних вищих навчальних закладів Чернігова та представники громадських організацій проаналізували наближеність Конституції України та її проектів до європейських зразків.

Зокрема зазначалося, що не існує єдиного європейського конституційного стандарту, в кожній країні намагаються більшою чи меншою мірою враховувати свої національні особливості.

Декан Чернігівського державного інституту права, соціальних відносин та праці, кандидат історичних наук Олександр Кухарук зазначив, що в конституціях мають бути чітко прописані всі зміни до Конституції (як приклад – Органічні закони Франції, Конституція США). До того ж, при нинішньому рівні довіри населення України до Верховної Ради (за його словами — 2,3 %) народні депутати не мають морального права діяти від імені народу та вносити без референдуму зміни до КУ.

Директор ЧМГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», доктор історичних наук Сергій Лепявко повідомив, що ініціатива проведення даного заходу хоча й збіглася з подібною ініціативою Секретаріату Президента України, але є, насамперед, виявленням волі громадськості, адже спроба парламентарів вносити різноманітні зміни без наукових досдіжень та широкого народного обговорення є недемократичною.

Доцент кафедри адміністративного права Чернігівського державного інституту економіки і управління Алла Шпомер зауважила, що Конституція України від 1996 року відповідала найкращим європейським стандартам, була цілком дієвою та прийнятною для нашого суспільства.

Також були висловлені думки стосовного того, що в Україні порівняно з Європою, немає «класичних» політичних партій, відсутня відповідальність обраних осіб перед виборцями, що низька «якість» сучасних партій, представлених у ВРУ, не дозволяє зробити перехід до парламентської форми правління та ін.

 

Громадська організація «Сіверський інститут регіональних досліджень»

 

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.