Останні публікації
13.10.2009 12:15 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Триває очищення рядів міліції на Чернігівщині?
В нашій області окрім зовнішньої боротьби, яку міліція веде із злочинністю, правоохоронці також дуже ретельно звертають увагу й на внутрішні проблеми. В лавах міліції не повинно бути людей, які хоч якимось чином намагаються порушувати Закон, а ще гірше - паплюжити честь охоронця закону. Українська міліція активно позбавляється від випадкових людей, які заради кращих показників діяльності не нукаються застосовувати фізичне насильство та навіть тортури до затриманих громадян.
Уже відійшла в далеке минуле гонитва за цифрою, яка часто просто вибивалася з підслідних. Міністр постійно наголошує на тому, що цифри - не головне, головне в роботі міліції має стати якість розслідувань та довіра українців.
Функції контролю за дотриманням законності в лавах міліції керівництво УМВС покладає на підрозділи внутрішньої безпеки та інспекції з особового складу. Ця, так би мовити, міліція в міліції негайно реагує на всі повідомлення від громадян про будь-які протиправні дії правоохоронців. І немає значення, надійшло це повідомлення офіційним листом, по телефону чи каналами електронної пошти. Не залишаються без розгляду навіть анонімні повідомлення.
Щодо ганебного випадку, який мав місце в Скугарях Чернігівського району, керівництво УМВС і підрозділи внутрішньої безпеки та інспекції з особового складу оперативно відреагували на інформацію про нанесення співробітниками міліції тілесних ушкоджень раніше засудженому місцевому мешканцю, який підозрювався в крадіжці шиферу.
Міліціонери, які застосовували недозволені методи дізнання, вже розпрощалися з погонами і посадами. Хоча ці особи під час допиту усіляко й заперечували свою причетність до скоєного, факти, зібрані інспекцією з особового складу та внутрішньою безпекою, вказують на пряму причетність вже колишніх міліціонерів до знущань над старим чоловіком.
Потерпілий громадянин зараз знаходиться в лікувальному закладі, для реабілітації його здоров'я медики проводитимуть довгу і складну терапію.
Остаточне рішення щодо ступеня вини колишніх правоохоронців буде прийняте прокуратурою Чернігівського району, куди направлені відповідні матеріали.
Позиція УМВС в Чернігівській області незмінна - миттєва реакція на будь-які протиправні дії з боку міліціонерів. Охоронці закону мають бути взірцем виконання службових обов'язків, і ніхто не може позбавляти громадян їх законних прав, тим більше люди, які державою покликані ці права охороняти. УМВС закликає громадян негайно повідомляти про будь-які протиправні дії з боку співробітників міліції. Тільки спільними зусиллями громадськості та правоохоронців ми очистимо ряди міліції від хижих перевертнів у погонах.
Телефони довіри:
УМВС України в Чернігівській області 619-102
Відділ внутрішньої безпеки 613-548
Управління по боротьбі з організованою злочинністю 662-844
Інспекція з особового складу Управління кадрового забезпечення 619-400
Відділ боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми 4-20-50
Управління громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб 619-193
ВЗГ УМВС в Чернігівській області
05. 10. 2009 p.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.