Останні публікації
20.02.2011 00:13 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівські громадські активісти обсудили дотримання прав людини в установах виконання покарань
Тренінг організований благодійною організацією «Чернігівський жіночий правозахисний центр» в рамках реалізації проекту «Забезпечення засудженим жінкам та ув’язненим неповнолітнім, особам, звільненим з місць позбавлення волі, доступу до правосуддя через надання правової допомоги».
Для участі в тренінгу були запрошені представники більше 20 неурядових недержавних організацій Чернігівської області, члени Чернігівської міської спостережної комісії, Головного управління юстиції в Чернігівській області та Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівники виправних установ Чернігівської області.
Учасники тренінгу ознайомилися з рекомендаціями Європейських пенітенціарних правил про основні принципи виконання/відбування покарання та умовами тюремного ув’язнення (прийом, розподіл та розміщення, харчування, медичне обслуговування, побутове обслуговування, контакти із зовнішнім світом і т.д.). Детально аналізувалась відповідність українського законодавства Європейським пенітенціарним правилам щодо умов тримання засуджених.
Перед учасниками тренінгу з інформацією про стан дотримання прав і законних інтересів засуджених виступила начальник Чернігівської виправної колонії №44, підполковник внутрішньої служби Кисельова О.В., яка особливо наголосила на існуючому взаємозв’язку між рівнем правового та соціального захисту персоналу на сучасному етапі розвитку суспільства та дотриманням прав і законних інтересів засуджених.
Про своє бачення ролі громадських організацій в проведенні соціально - виховної роботи із засудженими розповіла Кошіль І.В. – заступник начальника Чернігівської виправної колонії №44.
В ході проведення тренінгу присутні були ознайомлені зі станом дотримання прав і законних інтересів засуджених в Державній пенітенціарній службі України та Чернігівській області.
Заступник начальника Чернігівського слідчого ізолятора Василенко Б.О. ознайомив присутніх на тренінгу зі специфікою проведення соціально-психологічної та виховної роботи з ув’язненими та засудженими в слідчих ізоляторах.
Своїм баченням причин і умов порушення прав засуджених та мінімізацією цього явища з учасниками тренінгу поділилися Жанковський Р.О. – юрист ММГО «М’АРТ» та Тарасов В.В. – виконавчий директор ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Про специфіку надання допомоги ВІЧ-інфікованим розповіла присутнім на тренінгу представник Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» - Зуйок Т.Л.
Про значення надання правової допомоги засудженим і її роль в формуванні правослухняної поведінки, поваги до права та законів з присутніми на тренінгу поділилась юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Піддубна Н.О.
Мазур Л.О. – директор Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіла про проблеми соціального супроводу осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
В ході тренінгу відбулось обговорення пропозицій громадської організації «Донецький меморіал» щодо внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань.
А.Лепеха, директор БО „ЧЖПЦ”
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.