Останні публікації
20.02.2011 00:13 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівські громадські активісти обсудили дотримання прав людини в установах виконання покарань
Тренінг організований благодійною організацією «Чернігівський жіночий правозахисний центр» в рамках реалізації проекту «Забезпечення засудженим жінкам та ув’язненим неповнолітнім, особам, звільненим з місць позбавлення волі, доступу до правосуддя через надання правової допомоги».
Для участі в тренінгу були запрошені представники більше 20 неурядових недержавних організацій Чернігівської області, члени Чернігівської міської спостережної комісії, Головного управління юстиції в Чернігівській області та Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівники виправних установ Чернігівської області.
Учасники тренінгу ознайомилися з рекомендаціями Європейських пенітенціарних правил про основні принципи виконання/відбування покарання та умовами тюремного ув’язнення (прийом, розподіл та розміщення, харчування, медичне обслуговування, побутове обслуговування, контакти із зовнішнім світом і т.д.). Детально аналізувалась відповідність українського законодавства Європейським пенітенціарним правилам щодо умов тримання засуджених.
Перед учасниками тренінгу з інформацією про стан дотримання прав і законних інтересів засуджених виступила начальник Чернігівської виправної колонії №44, підполковник внутрішньої служби Кисельова О.В., яка особливо наголосила на існуючому взаємозв’язку між рівнем правового та соціального захисту персоналу на сучасному етапі розвитку суспільства та дотриманням прав і законних інтересів засуджених.
Про своє бачення ролі громадських організацій в проведенні соціально - виховної роботи із засудженими розповіла Кошіль І.В. – заступник начальника Чернігівської виправної колонії №44.
В ході проведення тренінгу присутні були ознайомлені зі станом дотримання прав і законних інтересів засуджених в Державній пенітенціарній службі України та Чернігівській області.
Заступник начальника Чернігівського слідчого ізолятора Василенко Б.О. ознайомив присутніх на тренінгу зі специфікою проведення соціально-психологічної та виховної роботи з ув’язненими та засудженими в слідчих ізоляторах.
Своїм баченням причин і умов порушення прав засуджених та мінімізацією цього явища з учасниками тренінгу поділилися Жанковський Р.О. – юрист ММГО «М’АРТ» та Тарасов В.В. – виконавчий директор ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Про специфіку надання допомоги ВІЧ-інфікованим розповіла присутнім на тренінгу представник Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» - Зуйок Т.Л.
Про значення надання правової допомоги засудженим і її роль в формуванні правослухняної поведінки, поваги до права та законів з присутніми на тренінгу поділилась юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Піддубна Н.О.
Мазур Л.О. – директор Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповіла про проблеми соціального супроводу осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
В ході тренінгу відбулось обговорення пропозицій громадської організації «Донецький меморіал» щодо внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань.
А.Лепеха, директор БО „ЧЖПЦ”
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.