Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.07.2011   10:06Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правоохоронці Чернігівщини обговорили питання щодо дотримання прав людини у кримінальному судочинстві

У нараді взяли участь голова правління Міжнародної Ліги захисту прав громадян України Едуард Багіров, керівництво УМВС, УСБУ, податкової міліції ДПА в Чернігівській області,

Як зазначив у своєму виступі під час наради заступник прокурора області Олександр Седлецький, проблема дотримання прав людини у кримінальному судочинстві (насамперед на стадії дізнання та досудового слідства) в області залишається актуальною. Починаючи з 2006 року, прокуратурою області до суду направлено 11 кримінальних справ, порушених за фактами застосування насильства та  жорстокого поводження з людьми в органах внутрішніх справ. 2010 році судами розглянуті 3 кримінальних справи цієї категорії. До реального позбавлення волі засуджено 3 колишніх працівників міліції, за м’якістю покарання прокуратурою було внесено апеляції стосовно ще 5 підсудних.

В лютому поточного року прокуратурою міста Чернігова порушено кримінальну справу за ч.2, ст. 365 Кримінального кодексу України за фактом  перевищення повноважень співробітниками спецпідрозділу міліції «Беркут». Слідство триває.

Учасники наради визначили конкретні напрями роботи щодо покращення стану законності при розслідуванні фактів катування та жорстого поводження з громадянами в органах внутрішніх справ.

 

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

 

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.