Останні публікації
20.10.2011 11:26 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правова допомога сім’ям, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями
Щодня від 9.00 до 17.00 соціальні адвокати надаватимуть юридичні консультації тим батькам, які виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями. Центр працюватиме за двома адресами: м. Чернігів, вул. Рокоссовського, 68 та м. Чернігів, пр—т Миру, 21 А, оф. 15. Також юристи організації готові консультувати і телефоном: (0462) 77—41—10 та (0462) 93—57—79. Окрім цього, працюватиме і медіа—портал: www.social—right.cn.ua На цьому Інтернет—ресурсі працюватиме форум та сторінка юридичного консультанта. Також на сайті буде розміщена інша цікава інформація для батьків та дітей. Окрім цього, активісти організації проведуть три семінари для батьків особливих дітей, педагогічних працівників спеціалізованих освітніх закладів та працівників системи охорони здоров’я. Також адвокати організації «М’АРТ» готові надати безоплатний супровід таким родинам у судах. У разі потреби адвокати організації безкоштовно захищатимуть дітей та батьків під час судових спорів.
Наталія Сахно — заступник головного лікаря по експертизі тимчасової непрацездатності та медико—соціальній експертизі Чернігівської обласної дитячої лікарні повідомила, що на 1 січня 2011 року в Чернігівській області на обліку перебувають 3 802 дитини з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2010 року статус інваліда вперше отримали 490 дітей. 32% серед загальної кількості дітей становлять дітки, які отримали статус інваліда через вроджені вади розвитку, 16% — через хвороби нервової системи, 13% — через розлади психіки та поведінки.
Світлана Федорова — голова громадської організації «Шанс», розповіла під час засідання прес—клубу, що вирішення проблем дітей—інвалідів потребує комплексного державного підходу. Було б добре, якби державні органи об’єднали всіх, хто допомагає дітям з обмеженими можливостями. Це і громадські організації, і центри реабілітації хворих дітей, соціальні служби, медичні заклади та спеціалізовані заклади освіти. Також пані Федорова наголосила на тому, що треба змінювати ставлення суспільства до дітей з вадами розвитку. «Нам треба навчитися не ховати таких дітей, — зазначила Світлана Федорова. — Треба навчитися жити поруч з ними та сприймати їх як повноправних членів суспільства».
Оксана КЛИМЕНКО
Газета "Чернігівські відомості", 15 вересня 2011 року
Останні новини
Правова допомога жертвам війни з відновлення пошкодженого або зруйнованого житла 16:46
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги в рамках проєкту «Alumni's response to the aftermaths of constant shellings» організовує діяльність покращення спроможності людей старшого віку, переселенців, представників інших вразливих верств населення отримувати допомогу та захист в питаннях відновлення пошкодженого або зруйнованого російськими обстрілами житла.
В Чернігові відбувся Форум «Підтримка волонтерської діяльності в умовах війни» 19:02
Захід об'єднав волонтерок та волонтерів, а також представників різних громадських організацій та благодійний фондів Чернігівської області. Мета зустрічі - розвиток волонтерства в регіоні, мережування та стратегування громадських організацій, підтримка ініціативних рухів, а також дослідження актуальних проблем волонтерства, пошук адвокаційних шляхів їх вирішення.