Останні публікації
26.10.2011 16:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники системи ООН в Україні відвідали Чернігівщину
Вітаючи почесних гостей на древній Чернігівській землі, голова облдержадміністрації подякував представникам агенцій ООН в Україні за те, що у тісній співпраці з міжнародними організаціями, які вони представляють, реалізується ряд проектів, що мають важливе соціальне значення для регіону.
Керівник області зупинився на проекті ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, який має в області широку географію. За три роки його дії впроваджено 45 мікропроектів вартістю 6,1 млн.грн.
Співпраця має продовження – так, підписано угоду між Чернігівською облдержадміністрацією, обласною радою та ПРООН про другу фазу Проекту з терміном дії до 31 травня 2015 року, за яким орієнтовний внесок партнерів очікується на рівні 6 млн.грн.
Володимир Хоменко зауважив: в рамках реалізації пілотного проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державної служби зайнятості “Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом доступу до працевлаштування” маємо позитивний досвід у наданні соціальних послуг особам з інвалідністю. За рахунок цього в області вже працевлаштовано 811 осіб з інвалідністю. До Чернігівського міського та Ніжинського міжрайонного центрів зайнятості, які працюють в рамках проекту з березня 2010 року, в лютому цього року долучився Бахмацький, Борзнянський та Коропський районні центри зайнятості.
Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) 14 листопада 2005 року в якості пілотного проекту була створена “Клініка, дружня до молоді” – структурний підрозділ закладу охорони здоров’я, що надає медико-соціальну допомогу дітям і молоді. У серпні поточного року на базі обласної лікарні відкрито ще одне таке ж відділення.
Обласний соціальний Центр матері та дитини “Батьки й діти разом” тісно співпрацює з міжнародним представництвом благодійної організації “Надія і житло для дітей в Україні”, Міжнародним християнським фондом “Сонячний світ”, волонтерами благодійного фонду “Дитина, родина, турбота”.
За підтримки міжнародних організацій в с. Розсудів Ріпкинського району створено пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. Про значну увагу до проблематики цього питання свідчать результати моніторингу представників Євро комісії, за яким пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства при УМВС України в Чернігівській області увійшов до п’ятірки кращих установ даного типу, розташованих в Європі.
На вирішення екологічних проблем регіону спрямована Програма “ПРООН ГЕФ екологічне оздоровлення басейну річки Дніпро”, яка підтримана міжнародними агентствами виконання програми розвитку ООН, офісу з обслуговування проектів ООН, Організації ООН з промислового розвитку (UNIDO), Центром дослідження міжнародного розвитку, Міжнародним агентством з атомної енергії та організації ООН з екологічної політики (МАГАТЕ).
“Ці та інші напрацювання спільно з міжнародними організаціями дають можливість вирішувати актуальні проблеми регіону. Тому, враховуючи результативний досвід такого співробітництва, ми зацікавлені у продовженні та розширенні взаємовигідної співпраці”, – наголосив Володимир Хоменко.
Координатор системи ООН, постійний представник ПРООН в Україні Олів’є Адам позитивно оцінив результати впровадження проектів, які підтримують агентства ООН на Чернігівщині, висловив подяку за підтримку і розуміння керівництву області та міста та сподівання на подальше плідне співробітництво.
Своє бачення подальшої реалізації спільних проектів висловили представники агенцій ООН в Україні.
Про співпрацю з вищими навчальними закладами та напрацювання щодо управління знаннями у рамках Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду присутніх поінформував ректор Чернігівського державного технологічного університету Сергій Шкарлет.
Протягом дня делегація відвідала Центр зайнятості з метою ознайомлення з результатам впровадження проекту “Працевлаштування людей з інвалідністю” за підтримки ПРООН/МОП, Центр матері та дитини (за підтримки ЮНІСЕФ), міграційний центр в селищі Розсудів, а також комплекс водоочисних споруд в м. Чернігів.
Прес-служба облдержадміністрації
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.