Останні публікації
26.12.2011 18:26 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Про права людини в школі та шкільного міліціонера дізнавалися представники чернігівських районних шкіл
З досвіду роботи організації «Молодіжна альтернатива» з навчальними закладами та органами внутрішніх справ бачиться, що роль міліціонера в школі в якості шкільного міліціонера, шкільного ресурсного співробітника, як ще іноді говорять сьогодні, є очевидна. Адже саме в школі можна помітити проблеми, пов’язані з насильством у сім’ї, жорстоким поводженням. І задекларована в документах співпраця школи і міліції саме в такому форматі дозволить найефективніше виконувати обов’язки обох інституцій у найкращих інтересах дитини. Найголовнішим у взаємодії школи та міліціонера (учня та міліціонера, вчителя та міліціонера, батьків та міліціонера) є такі дії міліції в ситуаціях, коли є підозра у неправомірній поведінці учня, що повністю відповідають процедурам. Ще одним із важливих аспектів наявності шкільного міліціонера є те, що набагато ефективніше можливо проводити превентивну роботу , оскільки питання профілактики правопорушень можуть бути включені до навчально-виховного плану роботи школи, у свою чергу це означає і систематичність і , інтегрованість в навчально-виховний процес навчального закладу тощо.
«Підхід, що ґрунтується на правах людини, базується на повазі до людської гідності, як це не вважалось би парадоксально з точки зору існуючої реальності, дає набагато більше ефекту у вихованні вільної і порядної людини, аніж ті підходи, що у більшості випадків використовуються зараз», зазначає Сергій Буров, керівник ММГО «Молодіжна альтернатива» в своїй статті посібнику «Школа і міліція: як налагодити ефективну співпрацю» (посібник можна знайти за посиланням: http://edu.helsinki.org.ua/index.php?id=1323391801).
Альона Шешеня
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.