Останні публікації
18.01.2012 14:54 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Об’єднаймо зусилля заради захисту та підтримки прав дитини
В рамках зазначеної ініціативи проводяться дослідницькі та освітні заходи, надається правова допомога в інтересах дітей, виробляються пропозиції щодо побудови місцевої стратегії спрямованої на забезпечення прав дитини.
Важливим кроком на цьому шляху є тренінг “Захист та підтримка прав дитини” для представників ЗМІ, соціальних служб, органів місцевої влади та громадських діячів, які працюють в інтересах дітей в Чернігівській області, перша сесія якого відбулась в Чернігові з 9 по 11 січня 2012 року. Тренінг є навчальних заходом Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” (www.edu.helsinki.org.ua) і організований громадською організацією М’АРТ за фінансової підтримки ПРООН в Україні.
Учасники тренінгу мають можливість отримати спеціальну підготовку щодо прав дитини, аналізу ситуації з дотримання прав дитини, планування дій та місцевої політики на захист прав дитини.
Заняття під час першої сесії проводили представники Гельсінського фонду з прав людини (Варшава, Польща) – Ельжбета Чиж, громадської організації М’АРТ (Чернігів, Україна) та Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” – Руслана Бурова та Сергій Буров.
За змістом перша сесія тренінгу охоплювала наступні теми: основи концепції прав людини та прав дитини, еволюція прав дитини, міжнародні та національні механізми захисту прав дитини. Одним із центральних місць в програмі були загальний огляд та обговорення Заключних зауважень Комітету ООН з прав дитини щодо зведеної третьої та четвертої періодичної доповіді України. Представники громадської організації М’АРТ Влада Бут, Анна Палькова, Олександр Квітницький ознайомили учасників з попередніми результатами досліджень щодо дотримання прав дитини в Чернігівській області. Для цього активісти проводять аналіз місцевих нормативно-правових актів, матеріалів місцевих ЗМІ, звернень громадян до громадської приймальні організації, результатів спостережень під час відвідування закладів де постійно перебувають діти без батьків (інтернатні заклади, виховна колонія).
Учасники першої сесії тренінгу ознайомились з досвідом та успішними практиками в сфері захисту прав дитини Польщі та Росії від представників ОГС із цих країн, які взяли участь у тренінгу.
Протягом двох сесій тренінгу та дистанційного етапу підготовки учасники здійснюють аналіз окремих проблем щодо дотримання прав дитини в Чернігівській області. Усі хто проходять навчання мають можливість долучитись до безпосередніх дій, беручи участь у дослідницьких та інформаційних виїзних заходах до місць де постійно перебувають діти без батьків.
Наступна сесія тренінгу проходитиме 15 – 17 лютого 2012 року під час якої планується розробити рекомендації щодо місцевої стратегії у сфері захисту прав дитини.
Приєднатись до ініціативи можна звернувшись за наступними контактами: м.Чернігів, Проспект Миру, 21-а, кімн. 15, тел.: (0462) 77-41-10, е-mail: Mart_org@googlemail.com
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.