Останні публікації
27.03.2013 19:02 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Генплан Чернігова під грифом «Для службового користування» показали громадським активістам
Чернігівська міська рада у відповіді на інформаційний запит Чернігівського громадського комітету захисту прав людини щодо доступності Генплану заявила, що документ має гриф «Для службового користування» і відмовилась надати його копію. Водночас, працівники управління архітектури та містобудування повідомили про можливість ознайомитися із втаємниченим документом безпосередньо у міській раді.
Про це 27 березня 2013 року на презентації результатів моніторингу доступності генеральних планів розповіли громадські активісти Чернігівщини спільно із експертами Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
З метою перевірити як насправді на практиці працює доступ до Генплану обласного центру координатори проекту у Чернігівській області та ініціативна група по збереженню лісопарку «Ялівщина» відвідали міську раду. Для того, аби отримати доступ до Генплану громадським активістам довелося написати ще одного листа, а саме ознайомлення відбувалося під суворим наглядом працівників управління. Робити фотографії із Генерального плану їм не дозволили.
Щодо інших міст Чернігівщини, то виявилося, що у жодному із них генеральні плани не є доступними для громадськості. Було досліджено усі 16 міст області. Сам моніторинг тривав з липня по грудень 2012 року.
«На сьогодні в жодному місті Чернігівщини, не виконані вимоги законодавства щодо оприлюднення матеріалів генерального плану і їх не можна назвати доступними», - зазначає Віктор Тарасов, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
Зокрема, у семи містах області повідомили, що генплани перебувають під грифом «Для службового користування» та зберігаються у райдержадміністраціях (Батурин, Бахмач, Ічня, Носівка, Остер, Семенівка, Щорс).
В Бобровиці, Борзні та Новгород-Сіверському стверджують, що генеральні плани застарілі й втратили чинність. А в Городні документ знаходиться на експертизі в проектному інституті.
З листів міських рад складається враження, що в Мені та Прилуках затвердженого генерального плану міста взагалі ніколи не було.
У Корюківці відповіли, що мають новий затверджений Генплан. Проте для міської ради він недоступий. Документ знаходився в Корюківській райдержадміністрації, яка відмовляється надати його у користування міськраді. Тоді, згідно рішення міської ради, міського голову уповноважили звернутися до суду проти РДА з вимогою передати до міської ради нетаємну частину Генплану міста. На сьогодні Генплан міській раді начебто передали, проте для ознайомлення громадськості документа досі надано не було.
«Генеральні плани забудови міст, згідно законодавства мають бути відкриті для громади. Але, як бачимо, поки що норми закону не виконуються, а обґрунтування міськими радами ненадання запитуваної інформації часто виглядають недолуго», - зазначила Альона Шешеня, одна з співкоординатор моніторингу у Чернігівській області.
***
Моніторинг доступності генпланів в Чернігівській області проводиться у рамках проекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії» за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду Відродження, який реалізується Східноукраїнським центром громадських ініціатив разом із регіональними партнерами.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.