Останні публікації
05.08.2013 19:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Хворій на рак жінці через суд повернуто статус постраждалої від аварії на ЧАЕС
Прокуратура м.Чернігова довела в судах право жінки, хворої на рак щитоподібної залози, на справедливе встановлення причинного зв’язку між її захворюванням та Чорнобильською катастрофою.
29-річна чернігівка після аварії на ЧАЕС у 1986 році отримала дозу опромінення радіаційним йодом, яка перевищує рівні, встановлені Міністерством охорони здоров’я України. У зв’язку з цим їй на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було надано статус потерпілої та видано посвідчення категорії «д» (для осіб до 18 років). З того ж року, тобто з шестирічного віку, вона перебувала на обліку в ендокринолога. У 2004 році у зв’язку з захворюванням на променеву хворобу (рак щитоподібної залози) жінці встановлено інвалідність та причинний зв’язок між захворюванням та аварією на ЧАЕС.
Але пізніше, у 2012 році, через законодавчу колізію її було позбавлено статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Через таке заочне рішення обласної спеціалізованої комісії при комунальному лікувально-профілактичному закладі жінка офіційно стала «інвалідом загального захворювання», що автоматично зменшило для неї розмір соціальних виплат.
Прокуратурою було прийнято рішення про захист її порушених прав. Відмови судів за даним позовом прокурорами оскаржувались до судів вищої інстанції. Врешті-решт Вищий спеціалізований суд України скасував попередні рішення і передав справу на новий розгляд. Також у своєму рішенні Вищий спеціалізований суд визначив, що подібні справи мають розглядатись саме судами загальної юрисдикції, а не адміністративними. Причина: комунальний лікувально-профілактичний заклад, рішення якого оскаржувала позивачка, не є суб’єктом владних повноважень, а спір стосується її здоров’я.
Після цього Деснянським районним судом м.Чернігова позов було задоволено. Рішення обласної ЛКК, яке позбавляло жінку з променевою хворобою належного офіційного статусу і відповідного обсягу соціальної допомоги, скасоване.
Відмінене рішення стосувалось цілого ряду хворих людей з аналогічною ситуацією.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.