Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.08.2013   19:41Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Хворій на рак жінці через суд повернуто статус постраждалої від аварії на ЧАЕС

Прокуратура м.Чернігова довела в судах право жінки, хворої на рак щитоподібної залози, на справедливе встановлення причинного зв’язку між її захворюванням та Чорнобильською катастрофою.

29-річна чернігівка після аварії на ЧАЕС у 1986 році отримала дозу опромінення радіаційним йодом, яка перевищує рівні, встановлені Міністерством охорони здоров’я України. У зв’язку з цим їй на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було надано статус потерпілої та видано посвідчення категорії «д» (для осіб до 18 років). З того ж року, тобто з шестирічного віку, вона перебувала на обліку в ендокринолога. У 2004 році у зв’язку з захворюванням на променеву хворобу (рак щитоподібної залози) жінці встановлено інвалідність та причинний зв’язок між захворюванням та аварією на ЧАЕС.

Але пізніше, у 2012 році, через законодавчу колізію її було позбавлено статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Через таке заочне рішення обласної спеціалізованої комісії при комунальному лікувально-профілактичному закладі жінка офіційно стала «інвалідом загального захворювання», що автоматично зменшило для неї розмір соціальних виплат.

Прокуратурою було прийнято рішення про захист її порушених прав. Відмови судів за даним позовом прокурорами оскаржувались до судів вищої інстанції. Врешті-решт Вищий спеціалізований суд України скасував попередні рішення і передав справу на новий розгляд. Також у своєму рішенні Вищий спеціалізований суд визначив, що подібні справи мають розглядатись саме судами загальної юрисдикції, а не адміністративними. Причина: комунальний лікувально-профілактичний заклад, рішення якого оскаржувала позивачка, не є суб’єктом владних повноважень, а спір стосується її здоров’я.

Після цього Деснянським районним судом м.Чернігова позов було задоволено. Рішення обласної ЛКК, яке позбавляло жінку з променевою хворобою належного офіційного статусу і відповідного обсягу соціальної допомоги, скасоване.

Відмінене рішення стосувалось цілого ряду хворих людей з аналогічною ситуацією.

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.