Останні публікації
13.09.2013 17:03 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Слідчого міліції посадять за невиконання вказівок прокурора
Прокуратурою Чернігова закінчено досудове розслідування за фактом умисного систематичного невиконання слідчим міліції вказівок прокурора, наданих ним як процесуальним керівником в рамках кримінального провадження.
Як повідомили у прокуратурі Чернігівської області, під час досудового слідства встановлено, що співробітник одного з відділів УМВС України в області умисно систематично не виконував законні письмові вказівки прокурора — процесуального керівника у кримінальному провадженні, дорученому йому для розслідування. Працівнику міліції було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 381-1 та ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ст. 381-1КК України умисне систематичне невиконання слідчим органу досудового розслідування законних вказівок прокурора, наданих ним письмово в установленому Кримінальним процесуальним кодексом України при здійсненні кримінального провадження, карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.
Підозрюваний свою вину в інкримінованих кримінальних правопорушеннях визнав повністю. Обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні направлено до суду для розгляду по суті.
Зміни у вітчизняному кримінальному процесуальному законодавстві значно посилюють роль прокурора у процесі розслідування карних злочинів та передбачають жорстку відповідальність за невиконання вказівок процесуального керівника у кримінальному провадженні.
Прокуратура Чернігівської області
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.