Останні публікації
18.10.2013 21:37 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Європейський суд зобов'язав Україну виплатити по 10 тисяч євро вдові та матері вбитого в 2004 році чернігівця
Європейський суд з прав людини присудив виплатити двом українкам по 10 тис. євро за неефективне розслідування вбивства їхнього сина та чоловіка, яке тривало 9 років, передає прес-служба ЄСПЛ.
Мати та вдова вбитого у барі Чернігівської області Володимира Поживотка, Наталія та Марія Поживотко, виграли справу проти України у Європейському суді з прав людини. Вони поскаржилися до ЄСПЛ на неефективність розслідування справи про вбивство Володимира. ЄСПЛ присудив виплатити по 10 тисяч євро кожній.
Володимира Поживотка застрелили у барі у 2004 році. З того часу слідство не раз закривало справу, оскільки не мало достатніх підстав засудити головного підозрюваного у вбивстві.
Також була версія, що підозрюваний діяв з метою самооборони. Кожен раз, коли справа закривалась, її поновлювали у вищих інстанціях.
Повний текст рішення "Поживотко проти України" тут
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.