Останні публікації
21.10.2013 14:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Вперше в Чернігівській області виніс рішення суд присяжних
Козелецьким районним судом з постановленням обвинувального вироку розглянуто кримінальне провадження по обвинуваченню Вадима К., мешканця м. Козелець, 1986 р.н., в скоєнні замаху на вбивство двох осіб, убивстві з обтяжуючими обставинами та розбійному нападі.
Досудовим слідством встановлено, що обвинувачений 12 лютого поточного року з метою пограбування скоїв напад на пенсіонерів, мешканців с. Олексіївщина Козелецього району. Він проник до їх будинку, завдав тілесних ушкоджень господарю та його дружині і заволодів 1400 грн, які ті зберігали в домі. Продовжуючи злочинні дії, спрямовані на позбавлення життя пенсіонерів, які перебували в безпорадному стані внаслідок отриманих тілесних ушкоджень, але подавали ознаки життя, обвинувачений, вчинив підпал будинку при цьому замкнувши вхідні двері.
Cусідам вдалося врятувати з палаючого будинку постраждалу пенсіонерку, а її чоловік помер від отриманих поранень.
Зібрані в ході досудового слідства докази, в тому числі покази постраждалої та свідків, беззаперечно свідчили про вину підсудного.
Судом, у складі двох суддів та трьох присяжних, Вадима К. визнано винним у скоєнні інкримінованих йому злочинів і визначено покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Довідково:
Суд присяжних став новелою Кримінального процесуального кодексу України, який вступив у дію в листопаді 2012 року. Відповідно до п. 3 ст.31 КПК України, кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів, а за клопотанням обвинуваченого — судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.