Останні публікації
25.02.2014 22:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Суд звільнив "ніжинських робінгудів"
Фігурантів резонансної справи "ніжинських робінгудів" звільнили у залі суду на підставі постанови Верховної Ради про звільнення політв'язнів. Рішення про це ухвалив суддя Деснянського районного суду м.Чернігова Ігор Мурашко.
Справу передали обласній прокуратурі для організації додаткового розслідування.
Адвокати стверджують, що суд не може просто закрити справу - для цього слід винести виправдальний вирок. Для цього потрібно ще кілька місяців.
Але головне, переконані захисники, і самі засуджені - це те, що після стількох років, проведених за ґратами, вони нарешті на волі і можуть поїхати до рідних, передав кореспондент ВВС Україна.
"Обов'язково поїдемо на Майдан, вклонимося, положимо квіти, - пообіцяв один з фігурантів справи Владислав Попович. - Дуже велика справа зроблена. А щодо Небесної сотні - я думаю, кожен громадянин повинен щодня молитись, аби на небесах Бог простив їм усі гріхи, і вони обов'язково потрапили до раю".
У 2012 році суд у Чернігові оголосив вирок у кримінальній справі стосовно шістьох людей, які боролися проти наркоторгівлі у Ніжині.
"Робінгудів" визнали винними і засудили - від 7 до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Кримінальну справу порушили у квітні 2010 року, її розслідувала міліція Чернігівської області.
Напередодні парламент більшістю голосів ухвалив постанову про звільнення політичних в'язнів авторства Олега Ляшка.
Згідно з документом, Генеральній прокуратурі доручили звільнити активістів, яких затримали не тільки під час Євромайдану, але й раніше.
Зокрема, у вівторок у Харкові на свободу вийшов Сергій Павліченко, який був ув'язнений за вбивство судді.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.