Останні публікації
30.04.2014 23:29 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівці мали змогу навчитись контролювати та впливати на владу
Протягом 29 – 30 квітня 2014 року кожен бажаючий мав змогу прийняти участь в освітньому проекті для громадських активістів «Школа громадської дії». Чернігів став третім містом циклу тренінгів після м.Дніпропетровськ та м.Херсон.
Нещодавні події в країні вплинули на свідомість громадян, як результат кількість небайдужих громадян зросла. Вже сьогодні виникла нагальна необхідність отримати знання для змін в рідному місті та країні в цілому.
Український незалежний центр політичних досліджень за підтримки громадської організації М’АРТ (м. Чернігів) організували Школу громадської дії. Основна мета - надання актуальної інформації щодо механізмів контролю та впливу на владу.
Дводенний цикл включив в себе достатньо велику кількість питань, в тому числі:
- організація мирних зібрань; - вплив на рішення міської ради;
- форми організацій, в які можна об’єднуватись на місцевому та загальнодержавному рівнях;
- контроль державних закупівель;
- вплив на формування міського бюджету і контроль його видатків;
- отримання доступу до публічної інформації.
В перший день навчання жвава дискусія виникла щодо громадських слухань, як одного з основних засобів впливу на рішення міської ради. Присутні ділились своїм досвідом та обговорювали слухання, які вже відбулися в Чернігові. Окрім цього, учасники прийшли до думки, що процедура громадських слухань в Чернігові є однією з найскладніших в Україні.
Особливо гостро стало питання щодо державних закупівель та формування (розподілу) державного бюджету. Але моніторинг чесності влади та вплив на неї можливі завдячуючи Закону України «Про доступ до публічної інформації», до якого нещодавно були внесені зміни. Відтепер кожна особа має право шляхом запиту дізнаватись про розподіл бюджетних коштів, ознайомлюватись з генеральними планами міста, відвідувати засідання владних органів.
Захід відбувся за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.