Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

30.04.2014   23:29Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівці мали змогу навчитись контролювати та впливати на владу

Протягом 29 – 30 квітня 2014 року кожен бажаючий мав змогу прийняти участь в освітньому проекті для громадських активістів «Школа громадської дії». Чернігів став третім містом циклу тренінгів після м.Дніпропетровськ та м.Херсон.

Нещодавні події в країні вплинули на свідомість громадян, як результат кількість небайдужих громадян зросла. Вже сьогодні виникла нагальна необхідність отримати знання для змін в рідному місті та країні в цілому.

Український незалежний центр політичних досліджень за підтримки громадської організації М’АРТ (м. Чернігів) організували Школу громадської дії. Основна мета - надання актуальної інформації щодо механізмів контролю та впливу на владу.

Дводенний цикл включив в себе достатньо велику кількість питань, в тому числі:

- організація мирних зібрань; - вплив на рішення міської ради;

- форми організацій, в які можна об’єднуватись на місцевому та загальнодержавному рівнях;

- контроль державних закупівель;

- вплив на формування міського бюджету і контроль його видатків;

- отримання доступу до публічної інформації.

В перший день навчання жвава дискусія виникла щодо громадських слухань, як одного з основних засобів впливу на рішення міської ради. Присутні ділились своїм досвідом та обговорювали слухання, які вже відбулися в Чернігові. Окрім цього, учасники прийшли до думки, що процедура громадських слухань в Чернігові є однією з найскладніших в Україні.

Особливо гостро стало питання щодо державних закупівель та формування (розподілу) державного бюджету. Але моніторинг чесності влади та вплив на неї можливі завдячуючи Закону України «Про доступ до публічної інформації», до якого нещодавно були внесені зміни. Відтепер кожна особа має право шляхом запиту дізнаватись про розподіл бюджетних коштів, ознайомлюватись з генеральними планами міста, відвідувати засідання владних органів.

Захід відбувся за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Розуміємо права людини

 

Останні новини

Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25

Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.

Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11

Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».

Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39

В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.

В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45

Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.