Останні публікації
27.06.2014 12:06 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Стан законності у сфері мобілізаційної підготовки на контролі прокуратури області
У прокуратурі Чернігівської області під головуванням прокурора області Володимира Стеценка відбулась міжвідомча нарада з питань додержання законодавства у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації. У нараді спільно з прокурорами взяли участь заступники голови облдержадміністрації, військового комісару Чернігівського обласного військового комісаріату, начальника Головного управління Міндоходів в області, Чернігівський прокурор з нагляду за додержання законів у військовій сфері, начальники УМВС, Головного управління Пенсійного фонду, Чернігівського прикордонного загону, територіальної Держінспекції з питань праці в області, начальник Чернігівського зонального відділення Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.
Як зазначив прокурор області Володимир Стеценко, захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього українського народу. Ми маємо прикласти максимум зусиль для належного виконання мобілізаційних заходів, а також захисту конституційних прав військовослужбовців та цивільного населення.
Вивчення стану законності на даному напрямі показало, що прорахунки у роботі органів державної влади та військового управління наявні як на стадії мобілізаційної підготовки, так і під час проведення мобілізації.
Зокрема, прокурорськими перевірками у цій сфері встановлено факти неналежного виконання місцевими державними адміністраціями вимог законодавства при укладенні з підприємствами договорів на виконання мобілізаційних завдань, а також при організації функціонування мобілізаційних підрозділів.
Військовими комісаріатами області призвано на військову службу близько 5 тис. громадян, більшість з яких проходять її на території області. Однак, в більшості випадків порушено право громадян на збереження за ними місця роботи та середньомісячного заробітку.
Спеціалізованим прокурором з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері установлені порушення в діяльності посадових осіб військових комісаріатів під час здійснення призову. Зокрема, установлені факти протиправного надання відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією, не забезпечення проходження обов’язкового медичного огляду вищевказаними особами.
Установлені численні порушення вимог законодавства при розташуванні підрозділів військових частин в наметових містечках, місцях тимчасової дислокації щодо додержання санітарно-гігієнічних правил розміщення особового складу, харчування, використання продуктів харчування з простроченим терміном зберігання, проведення лікувальних заходів тощо.
Учасники наради озвучили ряд прорахунків в організації взаємодії органів державної влади та військового управління, що негативно впливає на оперативність та ефективність проведення мобілізаційних заходів.
Наприкінці наради, після визначення конкретних організаційних заходів, прокурор області Володимир Стеценко наголосив, що вимагає від кожного максимальної концентрації та належних зусиль при організації та виконанні мобілізаційних заходів, а також здійсненні контролю за додержанням вимог законодавства у цій сфері.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.