Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.07.2014   20:33Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Із зони АТО та Криму на Чернігівщину переселилося вже 617 родин

1178 громадян України (617 родин) перемістилось з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО до Чернігівської області станом на 16 липня.

Під координацією регіонального та місцевих штабів з питань соціального забезпечення цих людей, більшість їх розселена у заздалегідь визначених місцях, а деякі виявили бажання зупинитися у родичів чи знайомих. Рятувальники зустрічають вимушених переселенців на залізничних та автовокзалах і супроводжують їх до місць тимчасового проживання. У даний час в області загальна кількість зарезервованих місць становить 1999.

Для звернення громадян працює «гаряча» телефонна лінія: у понеділок-п’ятницю з 8:00 до 17:00 за номером (0462) 72-40-95, цілодобово з 17:00 до 08:00 - (0462) 67-50-24. Також громадяни можуть цілодобово звертатися в Управління ДСНС в області за номером (0462) 65-25-41 або 101, де є технічна можливість переадресації дзвінка абонента до структурних підрозділів облдержадміністрації або громадських організацій до компетенції яких входить порушене питання.

Однак на цьому робота з вимушеними переселенцями не зупиняється. Рятувальники спільно з представниками місцевих органів державної виконавчої влади та Товариства Червоного Хреста України постійно відвідують місця розселення вимушених переселенців з метою надання їм допомоги із забезпечення речами першої необхідності, продуктами харчування та з’ясування соціальних проблемних питань, що потребують вирішення. Особлива увага приділяється родинам з дітьми.

Наразі органами виконавчої влади вирішено питання щодо продовження виплати державної соціальної допомоги та пенсій за місцем тимчасового проживання 45-ти родинам і 235-ти особам, працевлаштовані 24 особи, 33-м - призначена допомога по безробіттю, 6-м - відновлено втрачені документи. Влаштовано до загальноосвітніх навчальних і дошкільних закладів 69 дітей та 8 перебуває на оздоровленні у дитячих закладах. З місцевих бюджетів отримали фінансову допомогу для вирішення соціально-побутових питань 12 родин. У лікувально-профілактичних закладах надано допомогу 162-м особам. Загалом в повній мірі отримали необхідну допомогу вже 1126 осіб.

На території області створені та цілодобово працюють 2 пункти прийому вимушених переселенців: гуртожиток аграрного коледжу у м. Бобровиця на 70 місць (при необхідності може прийняти до 100 осіб) та навчальний пункт рятувальників на 15 місць.

З метою оперативного забезпечення людей, які вимушено переселяються із районів проведення АТО до Чернігівської області, на випадок їх масового заїзду в підрозділах обласного Управління ДСНС створено резерв продуктів харчування та речей першої необхідності.

Державна служба з надзвичайних ситуацій

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.