Останні публікації
01.08.2014 16:45 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Військовослужбовці з АТО отримають землю
Уряд країни підтримав і взяв під особливу опіку ініціативу Державного агентства земельних ресурсів в Україні щодо забезпечення воїнів АТО земельними ділянками. Наділи також отримають родини, які втратили близьких на Майдані під час Революції Гідності.
Зацікавлені в отримані безкоштовної ділянки мають подати клопотання до Головного управління Держземагентства у Чернігівській області за адресою: просп. Миру буд. 14, каб. 103, м.Чернігів, 14000. Заяви можна надіслати поштовим зверненням, подати особисто або через територіальний підрозділ Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки.
У клопотанні необхідно зазначити цільове призначення земельної ділянки та додати графічні матеріали із бажаним місцем розташування. Саме на графічних матеріалах вказати розмір земельної ділянки. Також необхідно надати документ, який підтверджує участь в АТО.
Родичі загиблих в АТО також мають право отримати землю. Їх родичі можуть написати відповідну заяву.
Якщо військовослужбовець перебуває зараз у зоні АТО, може написати заяву і прислати її родичам. Для будівництва житла треба звертатися до органів місцевого самоврядування (міська, сільська, селищна рада або райдержадміністрація). Для виділення ділянок під фермерське господарство, садівництво або дачу — в Держземагентство.
За потреби, буде надана допомога у підготовці та формуванні пакету документів для подачі клопотання. Консультуватимуть і з приводу оформлення права власності на земельну ділянку.
У цих установах родичам розкажуть, які документи потрібні. Під будівництво будинку в місті міська рада може виділити не більше 10 соток землі. У селищі — не більше 15 соток. Для будівництва житла у селі — не більше 25 соток. Якщо військовослужбовець захоче займатися фермерською діяльністю, для особистого селянського господарства надаватимуть ділянку не більше 2-х гектарів за межею міста. Якщо є спеціальна вища освіта, для ведення садівництва — не більше 12 соток за межами міста. Для дачного будинку — не більше 10 соток за межами міста.
Ініціатива стосується громадян, які ще не скористалися правом безоплатної приватизації земель. Землевпорядною службою області вже визначено земельні ділянки площею понад 559 гектарів.
— Офіційних заяв ще ніхто не приніс, — каже Ніна Вакулік, завідуюча сектора зв'язків з громадськістю Держземагентства в Чернігівській області. — Жителі області і міста звертаються за консультацією, які документи треба зібрати. В Чернігівській області виділено 561,6 гектара землі для цих військовослужбовців. Скільки буде коштувати пакет документів, зараз не можу сказати. Якщо родич або ж сам військовослужбовець надасть повний пакет, землю можна оформити за два тижні.
— За що потрібно платити?
— За технічне оформлення документів. Залежно від конкретної ділянки землі ціна буде різна.
— Деяким військовослужбовцям не дають військових квитків і не пишуть, що вони були в зоні АТО.
— Це питання ще доз'ясовується. Спочатку потрібна була довідка з військкомату, де написано про направлення військовослужбовця в зону АТО. Потім виникло питання, що потрібно давати саме військовий квиток, аби не було махінацій. Тому вирішили кожен випадок розглядати окремо. Чи була людина в зоні АТО, перевірити нескладно.
Якщо у родичів військовослужбовців виникнуть питання або труднощі, можна зателефонувати за безкоштовним номером до представників Держземагентства України: 0800-30-10-71.
Рекомендовані зразки заяв на приватизацію, інформацію щодо місця розташування земельних масивів знаходяться на сайті Головного управління Держземагентства області http://cheoblzem.gov.ua в розділі «Земельні ділянки для військовослужбовців». Іншу інформацію можна отримати за телефоном “гарячої лінії”: (0462) 67-83-64.
За інформацією Чернігівської облдержадміністрації та тижневика «Вісник Ч»
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.