Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.08.2014   22:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Міліція викрила групу торгівців "живим товаром" на Чернігівщині

Працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС в Чернігівській області припинили діяльність злочинної групи, яка протягом кількох років відправляла жінок з Чернігівщини до Російської Федерації для заняття проституцією.

Двоє жительок Далекого Сходу РФ організували надання сексуальних послуг у своїх приватних готелях. Постачали «живий товар» до Росії троє українських вербувальників. За кожну дівчину вони отримували по 500 доларів США.

Як розповів начальник УМВС в Чернігівській області Олег Демченко, зловмисники в першу чергу вербували жінок з фінансовими проблемами, безробітних та тих, що мали кредитні зобов’язання. Заманювали великими статками, оплатою усіх витрат на дорогу та проживання, можливістю позбавитися від матеріальних проблем.

Так, протягом 2014 року троє українок завербували та переправили через Державний кордон України до Російської Федерації біля десяти жінок з Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Одеської та Донецької областей, які в подальшому потрапили в сексуальне рабство.

Зловмисниці підшукували молодих дівчат, яким надавали завідомо неправдиву інформацію про те, чим доведеться займатися в РФ. Дівчат переправляли до Москви, а звідти на Далекий Схід.

Жертви в готелях надавали сексуальні послуги за грошову винагороду. В день обслуговували від 10 до 15 клієнтів, всі гроші у них забирала хазяйка, давала тільки на дрібні витрати.

З готелю дівчата вийти не могли, бо перебували під постійним контролем. З них вимагали відпрацювати декілька тисяч доларів, які нібито були витрачені на переліт, оформлення документів, проживання та харчування.

Олег Демченко підкреслив, що на кожній секс-рабині російські притоноутримувачі заробляли від 100 до 150 доларів США за одну годину, тобто приблизно 150-200 тисяч доларів США щомісячно, маючи штат з десяти українських невільниць.

В ході проведення комплексу оперативних та слідчо-розшукових заходів в липні 2014 року працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Чернігівській області затримали двох вербувальниць під час спроби переміщення через державний кордон ще п’яти дівчат. На даний час торгівці «живим товаром» перебувають в слідчому ізоляторі Чернігова.

В ході проведення слідчих дій по кримінальному провадженню, відкритому за статтею 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми) встановлена причетність до злочинної діяльності транснаціональної та міжрегіональної злочинної групи п’яти осіб — двох росіян та трьох громадян України.

Під час обшуків у останніх заарештовано загального майна на суму близько 1 мільйону гривень — житлові будинки, квартири, торгові точки, автотранспорт тощо.

Работоргівцям загрожує покарання до 15 років позбавлення волі.

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.