Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.08.2014   22:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Міліція викрила групу торгівців "живим товаром" на Чернігівщині

Працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС в Чернігівській області припинили діяльність злочинної групи, яка протягом кількох років відправляла жінок з Чернігівщини до Російської Федерації для заняття проституцією.

Двоє жительок Далекого Сходу РФ організували надання сексуальних послуг у своїх приватних готелях. Постачали «живий товар» до Росії троє українських вербувальників. За кожну дівчину вони отримували по 500 доларів США.

Як розповів начальник УМВС в Чернігівській області Олег Демченко, зловмисники в першу чергу вербували жінок з фінансовими проблемами, безробітних та тих, що мали кредитні зобов’язання. Заманювали великими статками, оплатою усіх витрат на дорогу та проживання, можливістю позбавитися від матеріальних проблем.

Так, протягом 2014 року троє українок завербували та переправили через Державний кордон України до Російської Федерації біля десяти жінок з Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Одеської та Донецької областей, які в подальшому потрапили в сексуальне рабство.

Зловмисниці підшукували молодих дівчат, яким надавали завідомо неправдиву інформацію про те, чим доведеться займатися в РФ. Дівчат переправляли до Москви, а звідти на Далекий Схід.

Жертви в готелях надавали сексуальні послуги за грошову винагороду. В день обслуговували від 10 до 15 клієнтів, всі гроші у них забирала хазяйка, давала тільки на дрібні витрати.

З готелю дівчата вийти не могли, бо перебували під постійним контролем. З них вимагали відпрацювати декілька тисяч доларів, які нібито були витрачені на переліт, оформлення документів, проживання та харчування.

Олег Демченко підкреслив, що на кожній секс-рабині російські притоноутримувачі заробляли від 100 до 150 доларів США за одну годину, тобто приблизно 150-200 тисяч доларів США щомісячно, маючи штат з десяти українських невільниць.

В ході проведення комплексу оперативних та слідчо-розшукових заходів в липні 2014 року працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Чернігівській області затримали двох вербувальниць під час спроби переміщення через державний кордон ще п’яти дівчат. На даний час торгівці «живим товаром» перебувають в слідчому ізоляторі Чернігова.

В ході проведення слідчих дій по кримінальному провадженню, відкритому за статтею 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми) встановлена причетність до злочинної діяльності транснаціональної та міжрегіональної злочинної групи п’яти осіб — двох росіян та трьох громадян України.

Під час обшуків у останніх заарештовано загального майна на суму близько 1 мільйону гривень — житлові будинки, квартири, торгові точки, автотранспорт тощо.

Работоргівцям загрожує покарання до 15 років позбавлення волі.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.