Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.10.2014   00:21Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Статус внутрішньо переміщених осіб нарешті врегульовано законом

20 жовтня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Даний Закон внесений на розгляд Парламенту народними депутатами України Пацканом В.В., Геращенко І.В. Іоновою М.М., Луценко І.С., Шевченком А.В., Бенюком Б.М. та Кайдою О.П. наприкінці серпня 2014 р. Закон прийнято в редакції, запропонованій парламентським Комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. За закон проголосувало 249 народних депутатів.

Законом розроблено за участю представників Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, ОБСЄ, Міністерства юстиції України, Державної міграційної служби, представників громадських організацій.

Закон спрямований на вирішення нагальних питань з обліку та життєзабезпечення внутрішньо переміщених осіб та членів їх сімей у нових умовах проживання, спрощення порядку тимчасової реєстрації вимушених переселенців, містить норми щодо удосконалення порядку та скорочення граничних строків розгляду заяв про оформлення, переоформлення, продовження соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, забезпечення їх соціальними та медичними послугами.

Закон, зокрема, передбачає створення правових передумов з розробки спеціальних комплексних державних програм щодо внутрішньо переміщених осіб, створення та ведення єдиного реєстру та бази даних таких осіб, надання вимушеним переселенцям інформації щодо місць поселення та можливостей працевлаштування, забезпечення функціонування системи гарантій соціального та пенсійного забезпеченняа переселенців.

Положення Закону також стосуються питань фінансування витрат, пов'язаних з тимчасовим поселенням сімей внутрішньо переміщених осіб у державні та комунальні заклади, уможливлює залучення ресурсів міжнародних організацій, міжнародної технічної допомоги для облаштування місць довгострокового розміщення внутрішньо переміщених осіб та засад збезпечення їх житлом.

Ще на початку червня цього року національна конференція з питань юридичного та соціального супроводу внутрішньо переміщених осіб (проведена в Івано-Франківську благодійною організацією «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги», звернулась до Верховної Ради із закликом-пропозицією прийняти закон про права внгутрішньо переміщщених осіб. Слід зазначити, що у тексті новоприйнятого Закону враховано низку рекомендацій, зафіксованих у пілдсумковому документі згаданої конференції.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» спрямований на підпис Президенту України та має набрати чинність з наступного дня після офіційного опублікування.

* * *

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу, вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532(0462) 612-532.

Діяльність відбувається в рамках реалізації проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп».

 

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.