Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

09.12.2014   11:13Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Вони захищають Батьківщину: соціальні пільги учасникам АТО

Учасники АТО на Донбасі отримали право на 13 видів соціальних гарантій і пільг. Про це йдеться в опублікованому нормативно-правовому акті в парламентській газеті Голос України.

Згідно з повідомленням, учасники АТО мають право на:

- Отримання пенсії пенсіонерам серед військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

- Збереження місця роботи (посади), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форм власності.

- Одноразову грошову допомогу на день демобілізації. - Грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

- Надання військовослужбовцям, які брали участь у АТО, статусу учасника бойових дій. - Надання права на отримання позачергових військових звань.

- Надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 100%.

- Належне медичне забезпечення.

- Винагороду в розмірі 100% місячного грошового забезпечення та заробітної плати.

- Право членів сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини, на отримання пенсії в розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї.

- Одноразову грошову допомогу в разі загибелі (смерті), інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори або для проходження служби у військовому резерві. У разі загибелі сума одноразової допомоги становить 500-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (609 тис. грн).

- Допомогу в проведенні похорону і компенсації матеріальних витрат на ритуальні послуги та на спорудження пам’ятників у розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України.

Також державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців не припиняється.

Нагадаємо, раніше в Мінсоцполітики повідомили, що місяць служби в зоні АТО буде рахуватися за три.

На разі більш як 2, 5 тисячі військових отримали статус учасників АТО.

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.