Останні публікації
01.02.2015 22:06 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Встановлено порядок здійснення страхових виплат ВПО, пов’язаних з втратою працездатності, вагітністю й пологами, а також похованням
Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановою від 26.12.2014 № 37 затвердило Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
Вказаний документ визначає механізм надання особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).
Матеріальне забезпечення за вказаним Порядком повинно надаватись особам, які працюють (працювали ) на підприємствах установаз, організаціях чи у фізичних осіб або були добровільно застраховані та переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення АТО (застраховані особи), та отримувачам допомоги на поховання застрахованих осіб і які не реалізували свого права на отримання матеріального забезпечення відповідно до у зв’язку із переміщенням з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО.
При цьому:
- допомога по тимчасовій непрацездатності надається в разі настання страхового випадку до моменту переміщення застрахованої особи;
- допомога по вагітності та пологах надається в разі настання страхового випадку до моменту переміщення застрахованої особи, а також в разі настання страхового випадку протягом 30 тижнів з дати переміщення застрахованої особи;
- допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві) надається в разі настання страхового випадку до моменту переміщення отримувача допомоги.
Для цілей Порядку датою переміщення застрахованої особи вважається дата, зазначена у довідці про взяття її на облік як особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, виданій відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 року № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановою затвердило вказаний Порядок виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №531 «Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Постанова правління фонду зареєстрована у Міністерстві юстиції 21.01.2015 р. та набере чинності з дня її офіційного опублікування.
З практичних питань реалізації зазначеного Порядку та інших правових проблем вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.
Останні новини
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.