Останні публікації
05.03.2015 02:34 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Забезпечення права на медичну допомогу для ув’язнених — обов’язок демократичної держави
Про особливості забезпечення права на належну медичну допомогу особам, які перебувають у місцях несвободи, говорили експерти на засіданні «круглого столу» 4 березня. Захід організований Українською фундацією правової допомоги спільно з Координаційним центром Міністерства юстиції України та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
На порядку денному: реалізація на практиці права затриманих та засуджених на належну медичну допомогу та удосконалення механізму роботи.
Свої думки із заявленої теми висловили керівники медичних закладів, адвокати області, пенітенціарії, представники обласної прокуратури, управління МВС, облдержадміністрації, громадськості та обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Представники управління Державної пенітенціарної служби в області, стверджують, що медичні огляди та лікування проводяться згідно визначених норм. Про це свідчать і результати перевірок відповідними контролюючими органами.
Проте, як зазначають адвокати, первинний медичний огляд затриманого є доволі нечітким. Щоб уникнути непорозумінь у подальшій роботі із затриманим, правозахисники пропонують проводити такий огляд лише за їх присутності.
За результатами «круглого столу» розроблені рекомендації профільним міністерствам.
Також, на основі отриманих результатів, передбачено проведення серії подібних обговорень, з метою відпрацювання механізму співпраці. Адже, забезпечення права на медичну допомогу для ув’язнених — обов’язок демократичної держави.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.