Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.04.2015   23:42Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Чернігові засуджено работорговців, які відправили в трудове рабство до Росії близько сотні українців

Суд відправив за грати на 8 та 4 років двох осіб, які відправили в трудове рабство до Російської Федерації близько сотні українців.

Майже два роки четверо іноземців та одна громадянка України відправляли до Росії наших співвітчизників на заробітки. Заманювали зарплатою від 300 до 600 доларів США за збір та переробку сільськогосподарської продукції. Суд встановив, що на обіцянки доброго заробітку, харчування та проживання за рахунок роботодавця загалом повелося близько 100 українців.

Заробітчан групами переправляли через кордон в Сумській області. На території РФ з українцями розігрувалася стандартна схема. Їх вивозили до сільської місцевості, де відбирали документи, а потім погрозами чи навіть побоями змушували працювати по 14-18 годин. Проживати доводилося в покинутих та занедбаних господарських будівлях, а у найбільш кричущому випадку — в целофановому наметі просто в полі. Їжу роботодавець привозив лише раз на добу, тому харчуватися доводилося з того, що вдавалося знайти та приготувати самотужки.

Будь-які розмови заробітчан про отримання заслуженої винагороди чи прохання повернути їм документи, щоб повернутися на Батьківщину, роботодавцями жорстоко подавлялися.

Відпрацювавши в рабських умовах три місяці, група трудових рабів наважилася на втечу та повернення додому навіть без документів. За ніч вони дісталися до залізничної станції, звідки в товарному вагоні доїхали до одного з райцентрів. Продавши свої мобільні телефони та підзаробивши ще грошей на розвантаженні вагонів, заробітчани автобусом доїхали до Бєлгорода. На автовокзалі втікачі випадково зустріли ще кількох громадян України, які також потрапили до трудового рабства та втекли від своїх господарів.

Вночі ці громадяни поза пунктом пропуску перетнули державний кордон з Україною та електропоїздами роз’їхалися по домівках.

Під час відпрацювання оперативної інформації співробітники відділу боротьби з торгівлею людьми УМВС України в Чернігівській області затримали двох з п’яти фігурантів – громадянку України та громадянина Молдови. Троє інших зловмисників (теж іноземних громадян) оголошені в міжнародний розшук.

За ознаками частини 3 статті 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини), громадянка України засуджена до чотирьох років позбавлення волі. Громадянин Молдови, який також безпосередньо брав участь в побитті заробітчан, засуджений за тією ж статтею до 8 років позбавлення волі.

Міліція звертається до громадян, які мають інформацію про подібні факти чи самі стали жертвами трудового рабства, обов’язково звертатися до органів внутрішніх справ. Також правоохоронці закликають бути уважними та прискіпливими під час вибору роботи за кордоном.

СЗГ УМВС в Чернігівській області

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.