Останні публікації
22.04.2015 23:05 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Майже 11 тисяч осіб зі Сходу та Криму знайшли прихисток на Чернігівщині
За останні місяці до Чернігівської області приїхали 10955 осіб з Луганської, Донецької областей та Криму. Найбільше — з районів проведення АТО – 10254 особи. 701 – з Кримського півострова.
Є версія, що таких родин набагато більше. Адже статистика фіксує тільки тих, які звертаються до органів влади для вирішення будь-яких питань.
У більшості випадків таким родинам потрібна соціальна допомога. 928 сімей продовжують отримувати різні види соціальних виплат вже в області. Майже 4,5 тисячі отримують на Чернігівщині пенсії.
Лише 165 змогли працевлаштуватися через службу зайнятості. Ще 394 безробітні.
Часто до органів влади звертаються для поновлення втрачених документів (223 людини). 867 дітей влаштовано до шкіл та дитячих садків.
Офіційно стали на облік 8510 осіб, або 5370 сімей. Всі вони мають право на адресну допомогу від держави. У березні її отримали 4419 сімей. На виплату допомоги всього спрямовано 20,6 млн грн, в тому числі у 2015 році – 13,4 млн гривень.
350-и родинам пощастило більше: вони отримали фінансову допомогу від спільного проекту Верховного комісара ООН у справах біженців. На загальну суму 1,7 мільйонів гривень. Це трохи більше 5 тисяч гривень на родину.
Допомогу родинам з дітьми надає Чернігівське відділення Дитячого фонду України. Її отримали 32 родини, по 1 тисячі гривень кожна.
Для допомоги особам, які переселяються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО працює цілодобова «гаряча» телефонна лінія за номером (0462) 65-25-41(0462) 65-25-41 або за єдиним номером 101, при зверненні на які є технічна можливість переадресації дзвінка абонента до структурних підрозділів ОДА або до громадських організацій, до компетенції яких належить порушене питання.
Останні новини
В Чернігові відбувся круглий стіл з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно-зумовлене насильство 00:00
Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з партнерами провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство в Чернігівській області за участю представництва UNFPA.
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.