Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.06.2015   22:44Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Відбулося чергове засідання Консультативної ради при прокуратурі Чернігівської області

23 червня 2015 року відбулося засідання Консультативної ради при прокуратурі Чернігівської області під головуванням Голови Ради – Олександра Підгорного та участю заступника прокурора Чернігівської області - Дениса Сірика та начальника відділу роботи з кадрами - Дмитра Шпака.

На повістці дня – 4 питання: розгляд заяв, поданих до Консультативної ради фізичними та юридичними особами, вручення посвідчень. Дмитро Шпак вручив посвідчення членам Ради із побажання плідної співпраці та активності по захисту прав людини на Чернігівщині.

Секретар Ради Галина Якуба зачитала декілька заяв та запросила виступити людей, які зголосилися прийти на засідання та надати свідчення по поданим заявам.

Проблема: «Люди наймалися на роботу з оплатою праці на мінімальну зарплатню, оговоривши загальну суму оплати за виконану роботу і виплатою грошей по закінченні робіт. Керівники підприємств отримували державні кошти на ремонти медичних установ та навчальних закладів в м. Чернігові та районних центрах. З працівниками, яких наймали на договірних умова, по завершенню роботи не було проведено розрахунок.

Дана система у організацій, що займалась будівництвом та реконструкцією, яка до того ж є рекордсменом з перемог на тендерах, була поставлена на потік.

Одноголосним рішенням Консультативної Ради було вирішено передати всі документи до прокуратури Чернігівської обл. (З метою перевірки фактів, викладених у зверненні працівників, які були ошукані роботодавцями, члени Консультативної Ради вбачають підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 172, 175, 190, 191, 364, 366, 210-212 КК України, та перевірки даних фактів органом досудового розслідування на підставі ст. 214 КПК України.) Наступним питанням порядку денного стала заява директора приватного підприємства,, яке займається постачанням твердого палива до Чернігівської обл.

В заяві вказувались працівники правоохоронних органів Чернігівщини, які задіяні в ланці поставок вугілля, «кришуючі» підставні фірми по постачанню вугілля з ЛНР та ДНР на Чернігівщину.

Консультативною радою було прийнято рішення про утворення робочої групи для більш детального вивчення цього питання та особистого діалогу з заявником, який на засідання з’явитись не зміг.

Обговорювалися заяв інших громадян, відносно діяльності посадових осіб Деснянського басейнового управління водних ресурсів, де зі злів заявителів, процвітає сімейний підряд та корупція. Виявилось, що похідна справа знаходиться у прокуратурі вже у провадженні.

Одностайним рішенням Ради: « направляємо запит до Прокуратури Чернігівської області з метою перевірки викладених у заяві останньої фактів недоброякісного проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню № 42015270010000126»

Наталією Дрозд, головою правління Центр «Доброчин», була зроблено оголошення про початок проекту, метою якого є сприяння проведенню вільних і чесних проміжних виборів народного депутата України в 205-му окрузі, шляхом протидії використанню адміністративного ресурсу і нечесної агітації, де знадобиться допомога кваліфікованих юристів, медійних осіб, представників громадянського суспільства та правоохоронних органів.

SIVER.INFO

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.