Останні публікації
09.07.2015 19:01 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На органи соцхахисту населення покладено функції з надання інформаційних послуг внутрішньо переміщеним особам
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2015 р. № 428 затверджено нову редакцію п. 7 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509.
Слід зазначити, що таку назву зазначений Порядок отримав відповідно до постанови Уряду від 15.04.2015 р. № 264 після того, як у лютому 2015 р. учасники Тристоронньої контактної групи у складі представників України, Росії та спецпредставника Діючого голови ОБСЄ підписали у Мінську Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод, яким визначено лінію зіткнення українських силових підрозділів та російсько-терористичних формувань.
Новою редакцією п. 7 Порядку на посадових осіб органів соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад покладено безпосередній обов’язок інформувати внутрішньо переміщених осіб під час видачі їм довідки про взяття на облік, про можливості розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом, зокрема з відновленням соціальних виплат, про необхідність відкриття поточного рахунка в уповноваженому банку для набуття права на грошову допомогу, надає інформацію про місцезнаходження місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та найближчих установ уповноваженого банку, через який здійснюватимуться виплати.
З практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.