Останні публікації
13.10.2015 08:36 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Виїзне консультування вимушених переселенців та мешканців с.Красне Чернігівського району
Як показує практика, значна кількість звернень до приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, що працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, було саме з питань реєстрації прав власності на нерухоме майно, в тому числі оформлення земельних ділянок, не тільки від мешканців, а й від представників сільських та селищних рад.
Через це було вирішено здійснити виїзний захід в с.Красне Чернігівського району Чернігівської області на базі сільської ради та надати консультації та інформацію громадянам стосовно реалізації та захисту їх прав.
Окрім того, на території Краснянської сільської ради (с.Красне, Скорінець, Золотинка) проживають також й внутрішньо переміщені особи. Правові консультації саме цим верствам населення продовжують користуватись попитом, але в багатьох випадках для них є недоступними, адже не всі мають можливість приїхати до обласного центру та отримати фахову юридичну допомогу. Через юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини завітали 13 жовтня 2015 року до с.Красне для надання правових консультацій.
Серед основних правових питань, з якими вимушені переселенці та місцеві жителі звернулися до юристів Ірини Бірюк, Наталії Піддубної та Володимира Чауса за консультацією - роз’яснення щодо отримання адресної допомоги та соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб, спадкування, розірвання шлюбу та виплата аліментів.
Також селяни цікавилися питаннями, пов’язаними з отриманням субсидій та земельних відносин.
Таким чином, найбільш вразливі верстви населення, зокрема переселенці із зони АТО, мали можливість отримати безкоштовну юридичну допомогу та більше дізнатися про свої права навіть у віддаленій сільській місцевості.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.