Останні публікації
13.10.2015 08:36 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Виїзне консультування вимушених переселенців та мешканців с.Красне Чернігівського району
Як показує практика, значна кількість звернень до приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, що працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, було саме з питань реєстрації прав власності на нерухоме майно, в тому числі оформлення земельних ділянок, не тільки від мешканців, а й від представників сільських та селищних рад.
Через це було вирішено здійснити виїзний захід в с.Красне Чернігівського району Чернігівської області на базі сільської ради та надати консультації та інформацію громадянам стосовно реалізації та захисту їх прав.
Окрім того, на території Краснянської сільської ради (с.Красне, Скорінець, Золотинка) проживають також й внутрішньо переміщені особи. Правові консультації саме цим верствам населення продовжують користуватись попитом, але в багатьох випадках для них є недоступними, адже не всі мають можливість приїхати до обласного центру та отримати фахову юридичну допомогу. Через юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини завітали 13 жовтня 2015 року до с.Красне для надання правових консультацій.
Серед основних правових питань, з якими вимушені переселенці та місцеві жителі звернулися до юристів Ірини Бірюк, Наталії Піддубної та Володимира Чауса за консультацією - роз’яснення щодо отримання адресної допомоги та соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб, спадкування, розірвання шлюбу та виплата аліментів.
Також селяни цікавилися питаннями, пов’язаними з отриманням субсидій та земельних відносин.
Таким чином, найбільш вразливі верстви населення, зокрема переселенці із зони АТО, мали можливість отримати безкоштовну юридичну допомогу та більше дізнатися про свої права навіть у віддаленій сільській місцевості.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.