Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.10.2015   08:36Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Виїзне консультування вимушених переселенців та мешканців с.Красне Чернігівського району

Як показує практика, значна кількість звернень до приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, що працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, було саме з питань реєстрації прав власності на нерухоме майно, в тому числі оформлення земельних ділянок, не тільки від мешканців, а й від представників сільських та селищних рад.

Через це було вирішено здійснити виїзний захід в с.Красне Чернігівського району Чернігівської області на базі сільської ради та надати консультації та інформацію громадянам стосовно реалізації та захисту їх прав.

Окрім того, на території Краснянської сільської ради (с.Красне, Скорінець, Золотинка) проживають також й внутрішньо переміщені особи. Правові консультації саме цим верствам населення продовжують користуватись попитом, але в багатьох випадках для них є недоступними, адже не всі мають можливість приїхати до обласного центру та отримати фахову юридичну допомогу. Через юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини завітали 13 жовтня 2015 року до с.Красне для надання правових консультацій.

Серед основних правових питань, з якими вимушені переселенці та місцеві жителі звернулися до юристів Ірини Бірюк, Наталії Піддубної та Володимира Чауса за консультацією - роз’яснення щодо отримання адресної допомоги та соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб, спадкування, розірвання шлюбу та виплата аліментів.

Також селяни цікавилися питаннями, пов’язаними з отриманням субсидій та земельних відносин.

Таким чином, найбільш вразливі верстви населення, зокрема переселенці із зони АТО, мали можливість отримати безкоштовну юридичну допомогу та більше дізнатися про свої права навіть у віддаленій сільській місцевості.

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.