Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.12.2015   18:40Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чи забезпечено ґендерну рівність в органах влади Чернігівської області

24 грудня 2015 року Чернігівською міською громадською організацією «Юридична клініка “Бона Менте”» проведено навчальний тренінг для жінок, які працюють на посадах державних службовців в органах виконавчої влади Чернігівської області.

Це стало можливим завдяки проекту «Забезпечення ґендерної рівності в органах влади Чернігівської області», який реалізується громадською організацією у рамках виконання обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2011—2015 роки «Чернігівська громада».

Метою проекту є визначення проблем дискримінації в органах місцевого самоврядування та на держаній службі, забезпечення ґендерної рівності в державному секторі та сприяння соціальній й політичній активності жінок.

На початку тренінгу керівник проекту Вероніка Рибак презентувала підсумки анкетування та статистичного дослідження щодо кількості та статусу жінок, що працюють на державній службі у Чернігівській області.

— Як показало дослідження, нерівномірне співвідношення чоловіків і жінок свідчить про недостатню увагу керівників до забезпечення ґендерної рівності при підборі кадрів, під час процедури призначення та при формуванні кадрового резерву на заміщення вакантних посад державних службовців, — зазначила Вероніка Рибак.

Олександр Назаренко, керівник громадської організації «Асоціація регіональних ЗМІ», головний редактор Менської районної газети, у своєму виступі зробив акцент на проблемах ґендерної дискримінації серед ЗМІ та на використанні в роботі засобів медіа, зокрема соціальних мереж. Після чого були проведені практичні навчання.

Про юридичні аспекти захисту своїх прав під час проявів дискримінації розповів Володимир Ковальчук, юрист навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, уповноважений з гендерних питань.

Прес-служба Чернігівської ОДА

Останні новини

Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25

Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.

Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11

Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».

Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39

В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.

В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45

Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.