Останні публікації
19.07.2016 21:34 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Виїзне консультування вимушених переселенців в місці компактного проживання в Бобровиці
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини відвідали місце компактного проживання (МКП) внутрішньо переміщених осіб оскільки не всі мають можливість приїхати до обласного центру та отримати консультацію.
За офіційними даними в МКП зареєстровано та проживає 52 особи, з них 23 отримали правову консультацію.
Про всі актуальні на сьогодні питання та зміни в законодавстві в контексті прав ВПО, а також можливість захисту порушених прав розповіла юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини – Наталія Кулікова.
Багато питань, були тісно пов’язані між собою. Основними питаннями, котрими цікавилися переселенці, були питання відновлення виплат адресної допомоги та пенсії, адже люди, для більшості яких ця допомога є єдиним засобом для існування, обурюються та не погоджуються з ситуацією яка склалася на сьогодні. Чисельні питання пов’язані з продовженням дії договору оренди на житло, отримання спрощеної системи кредитування на придбання власного житла та оплата комунальних послуг в МКП.
Зі слів Наталії Кулікової, відновлення соціальних виплат (в тому числі пенсій) за довідками, які були чинними станом на 13.01.2016 року, але у яких була відсутня відмітка ДМС, здійснюється відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 за рішенням Комісії з дня припинення виплати.
Окрім консультацій, під час безпосередньої зустрічі було зібрано повний комплект документів та складено позовну заяву до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Завдяки виїзній консультації, внутрішньо переміщені особи мали можливість отримати безкоштовну юридичну допомогу та більше дізнатися про свої права.
Виїзд організований в рамках діяльності Громадської приймальні УГСПЛ у м.Чернігові.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.