Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

31.01.2017   23:25Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Підопічні Ніжинського інтернату не можуть вільно пересуватись по закладу - активісти

Волонтери та колишні вихованці Ніжинського дитячого будинку-інтернату (Чернігівська область) заявляють про неналежні умови перебування у закладі та порушення прав проживаючих там людей.

Волонтерка Юлія Грихно у коментарі Центру інформації про права людини зазначила, що нарікання на роботу Ніжинського будинку-інтернату тривають з 2010 року, однак попри звернення до різних установ ситуація не змінюється на краще.

Активісти 27 січня домоглися зустрічі із головою обласної ради Ігорем Вдовенком, після якої обласна рада пообіцяла провести комплексну перевірки Ніжинського дитячого будинку-інтернату та інших інтернатних закладів області.

На зустрічі волонтери Юлія Грихно та Марина Петрова повідомили, що Ніжинський будинок-інтернат не пристосований для проживання дітей з інвалідністю. Через відсутність у триповерховій будівлі ліфту підопічним з ураженнями нервової, опорно-рухової систем та психічними порушеннями складно потрапити до їдальні, актової зали та класів.

Крім того, вихованці скаржаться на роботу персоналу закладу, антисанітарні побутові умови, несистематичність навчальних занять, застосування фізичних покарань та психологічний тиск з боку персоналу.

Учасники зустрічі в облраді також заявили про порушення процедури переведення дітей до геріатричних та психоневрологічних закладів без рішення суду, медичних діагнозів і відповідного віку.

Також волонтери висловили припущення про нецільове використання коштів і волонтерської допомоги.

Як повідомили у відділі інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Чернігівської обласної ради, за підсумками зустрічі напрацьовано шляхи розв'язання порушених у зверненні питань. Зокрема, за результатами розгляду звернення волонтерів буде проведена перевірка інтернатних установ області та створена спеціальна робоча група у складі депутатів Чернігівської обласної ради, представників відповідних профільних служб для комплексної перевірки Ніжинського дитячого будинку-інтернату.

Водночас, за словами директора департаменту соціального захисту Чернігівської ОДА Олега Русіна, оприлюднена інформація про зловживання у Ніжинському будинку-інтернаті не перевірена, а тому її достовірність викликає сумніви.

"Створена комісія на рівні області. Після перевірки фактів можна буде щось казати", - зазначив він у коментарі кореспонденту Центру інформації з прав людини.

Русін переконаний, що названі волонтерами порушення не будуть підтверджені. Керівник департаменту також сказав, що є у нього заява інших волонтерів, які обурюються через поширення неправдивої інформації.

Нагадаємо, за спеціалізацією Ніжинський дитячий будинок-інтернат є соціально-медичною установою для постійного проживання дітей віком від 4 до 18 років та молодіжним відділенням для молоді віком від 18 до 35 років, з порушеннями фізичного або розумового розвитку, які потребують цілодобового стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, освітніх та реабілітаційних послуг (II і III профіль для хлопчиків, IV профіль - для дівчаток та хлопчиків).

Основними завданнями закладу є забезпечення належних комфортних умов для проживання, навчання, виховання, медичної та соціальної реабілітації та надання медичної допомоги. У будинку-інтернаті, що підпорядковується департаменту соціального захисту Чернігівської ОДА, перебувають понад 100 вихованців віком від 4 до 35 років з порушеннями розумового і фізичного розвитку, діти та молодь, що мають ДЦП.

У 2014 році до Секретаріату Уповноваженого з прав людини надійшла інформація щодо жорстокого поводження з вихованцями та підопічними з боку персоналу цієї установи. Після перевірки фактів був підготовлений лист до Генеральної прокуратури України.

Центр інформації про права людини

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.