Останні публікації
25.01.2019 22:27 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Кардинальні зміни у психоневрологічному інтернаті на Чернігівщині: результати повторного моніторингового візиту
Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Анастасія Клюга разом з громадськими моніторами Сергієм Буровим і Віктором Тарасовим здійснили повторний моніторинговий візит до Городнянського психоневрологічного інтернату у Чернігівській області.
Під час першого візиту до цієї установи, який відбувся у 2015 році, монітори виявили грубі недоліки та порушення прав підопічних закладу. Відомості за результатами перевірки були внесені прокуратурою Чернігівської області до ЄРДР за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість).
Повторний візит засвідчив кардинальні зміни, які відбулися в інтернаті. Зокрема, приміщення, де раніше підопічних зачиняли за різного роду провини, переобладнали у молитовну кімнату. Усі мешканці, з якими спілкувалася моніторингова група, підтвердили, що після візиту НПМ у 2015 році припинилася практика тримання людей у холодному приміщенні.
Також суттєві зміни відбулися у відділенні для лежачих хворих. На час попереднього візиту там стояв нестерпний сморід, люди справляли природні потреби «під себе», від чого у них утворювалися пролежні та ранами на тілі, а підопічній з видимою раковою пухлиною молочної залози не надавалася медична допомога. На час повторного візиту монітори не одразу впізнали це відділення. В усіх кімнатах проведено ремонт, мешканці доглянуті, у підгузках, відсутній неприємний запах. Окрім того, під час перевірки роботи медичного блоку суттєвих зауважень не було зроблено. Підопічну закладу вчасно отримують консультації вузьких спеціалістів, за необхідності їх госпіталізують до лікарень.
«Це вперше на моїй практиці, коли в установі відбулися такі неймовірні зміни після візиту співробітників Департаменту національного превентивного механізму. Це дійсно вражає. Керівництво і персонал зрозуміли, що вони працюють для підопічних і що дотримання їхніх прав є найважливішою частиною роботи інтернату», – поділилася своїми враженнями співробітник Департаменту НПМ Анастасія Клюга.
Звіт за результатами візиту буде надісланий до Чернігівської обласної державної адміністрації та Міністерства соціальної політики України.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.