Останні публікації
25.01.2019 22:27 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Кардинальні зміни у психоневрологічному інтернаті на Чернігівщині: результати повторного моніторингового візиту
Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Анастасія Клюга разом з громадськими моніторами Сергієм Буровим і Віктором Тарасовим здійснили повторний моніторинговий візит до Городнянського психоневрологічного інтернату у Чернігівській області.
Під час першого візиту до цієї установи, який відбувся у 2015 році, монітори виявили грубі недоліки та порушення прав підопічних закладу. Відомості за результатами перевірки були внесені прокуратурою Чернігівської області до ЄРДР за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість).
Повторний візит засвідчив кардинальні зміни, які відбулися в інтернаті. Зокрема, приміщення, де раніше підопічних зачиняли за різного роду провини, переобладнали у молитовну кімнату. Усі мешканці, з якими спілкувалася моніторингова група, підтвердили, що після візиту НПМ у 2015 році припинилася практика тримання людей у холодному приміщенні.
Також суттєві зміни відбулися у відділенні для лежачих хворих. На час попереднього візиту там стояв нестерпний сморід, люди справляли природні потреби «під себе», від чого у них утворювалися пролежні та ранами на тілі, а підопічній з видимою раковою пухлиною молочної залози не надавалася медична допомога. На час повторного візиту монітори не одразу впізнали це відділення. В усіх кімнатах проведено ремонт, мешканці доглянуті, у підгузках, відсутній неприємний запах. Окрім того, під час перевірки роботи медичного блоку суттєвих зауважень не було зроблено. Підопічну закладу вчасно отримують консультації вузьких спеціалістів, за необхідності їх госпіталізують до лікарень.
«Це вперше на моїй практиці, коли в установі відбулися такі неймовірні зміни після візиту співробітників Департаменту національного превентивного механізму. Це дійсно вражає. Керівництво і персонал зрозуміли, що вони працюють для підопічних і що дотримання їхніх прав є найважливішою частиною роботи інтернату», – поділилася своїми враженнями співробітник Департаменту НПМ Анастасія Клюга.
Звіт за результатами візиту буде надісланий до Чернігівської обласної державної адміністрації та Міністерства соціальної політики України.
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.