Останні публікації
14.02.2019 16:27 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як відбувають покарання неповнолітні засуджені у Прилуцькій виховній колонії: результати моніторингового візиту
В рамках реалізації національного превентивного механізму співробітники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили плановий моніторинговий візит до Державної установи «Прилуцька виховна колонія» та перевірили стан дотримання прав неповнолітніх засуджених.
Моніторингова група відзначила, що керівництвом колонії вживаються заходи з приведення умов тримання підлітків у відповідність до встановлених законом вимог. Загальний морально-психологічний клімат в установі добрий, вихованці охоче спілкувалися та розповідали про своє життя за ґратами.
Водночас, моніторинговою групою виявлено деякі порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних стандартів у сфері поводження з в’язнями.
Під час конфіденційного спілкування від хлопців не надходило особливих нарікань на умови відбування покарання та ставлення до них з боку персоналу установи, однак вони відзначили, що адміністрація установи обмежує їхнє право на телефонні розмови. Всупереч вимог законодавства вихованцям надається дозвіл здійснювати лише одну телефонну розмову на день.
Крім того, в установі не виконуються норми Кримінально-виконавчого кодексу України щодо права засуджених на відвідування культурно-видовищних і спортивних заходів за межами виховної колонії в супроводі персоналу або батьків.
Під час відвідування приміщень харчоблоку було виявлено зношений посуд, який мав сліди бруду унаслідок тривалого використання, температура в їдальні не перевищувала 14°C.
У Прилуцькій виховній колонії не врегульовано питання надання медичної допомоги філією «Державної установи «Центр охорони здоров’я», яка досі не має ліцензії на здійснення медичної діяльності.
Крім того, не ведеться належний контроль за лікуванням. Під час спілкування з вихованцями один з них поскаржився на часті болі у шлунку та розповів, що йому призначено ліки, які не допомагають. Однак в його медичній карті відсутня інформація про звернення зі скаргами та медичні призначення.
За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав неповнолітніх засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.