Останні публікації
05.02.2020 15:52 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Результати моніторингового візиту до ІТТ у місті Мена на Чернігівщині
Моніторинговою групою у складі регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області Ірини Жмаки, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Алли Лепехи та громадського монітора Дмитра Науменка здійснено моніторинговий візит до Ізолятора тимчасового тримання № 4 (м. Мена) ГУНП в Чернігівській області.
Під час візиту було оглянуто приміщення ІТТ, проаналізовано наявну документацію та досліджено умови перебування затриманих осіб.
На момент перевірки, згідно з отриманою інформацією, в ІТТ перебувала одна особа. Під час конфіденційного спілкування із затриманим скарг на неналежне чи жорстоке поводження з боку працівників ІТТ не надходило.
За результатами аналізу відомостей, зазначених в книгах та журналах, вивчення особових справ затриманих, можна зробити висновок про законність тримання осіб в ІТТ.
Ізолятор тимчасового тримання розташований в одній будівлі з Менським відділом поліції ГУНП в Чернігівській області. Будівля побудована в 1997 році, загалом її стан задовільний, проте більшість приміщень потребують ремонту (деякі приміщення відремонтованим власними силами співробітників ІТТ).
Умови перебування затриманих осіб в ІТТ не відповідають міжнародним та національним стандартам належного поводження. Зокрема, в камерах немає достатнього природного та штучного освітлення; затримані особи не мають можливості самостійно відкрити вікна для провітрювання камер. Температурний режим в більшості камер не відповідає визначеним стандартам, через що наказом керівника ІТТ призупинено функціонування трьох з них.
Крім того, у порушення вимог Європейських пенітенціарних правил, жоден з працівників ІТТ не має спеціальної підготовки щодо надання домедичної допомоги.
За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт та направлені відповідні акти реагування.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.