Останні публікації
05.02.2020 15:52 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Результати моніторингового візиту до ІТТ у місті Мена на Чернігівщині
Моніторинговою групою у складі регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області Ірини Жмаки, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Алли Лепехи та громадського монітора Дмитра Науменка здійснено моніторинговий візит до Ізолятора тимчасового тримання № 4 (м. Мена) ГУНП в Чернігівській області.
Під час візиту було оглянуто приміщення ІТТ, проаналізовано наявну документацію та досліджено умови перебування затриманих осіб.
На момент перевірки, згідно з отриманою інформацією, в ІТТ перебувала одна особа. Під час конфіденційного спілкування із затриманим скарг на неналежне чи жорстоке поводження з боку працівників ІТТ не надходило.
За результатами аналізу відомостей, зазначених в книгах та журналах, вивчення особових справ затриманих, можна зробити висновок про законність тримання осіб в ІТТ.
Ізолятор тимчасового тримання розташований в одній будівлі з Менським відділом поліції ГУНП в Чернігівській області. Будівля побудована в 1997 році, загалом її стан задовільний, проте більшість приміщень потребують ремонту (деякі приміщення відремонтованим власними силами співробітників ІТТ).
Умови перебування затриманих осіб в ІТТ не відповідають міжнародним та національним стандартам належного поводження. Зокрема, в камерах немає достатнього природного та штучного освітлення; затримані особи не мають можливості самостійно відкрити вікна для провітрювання камер. Температурний режим в більшості камер не відповідає визначеним стандартам, через що наказом керівника ІТТ призупинено функціонування трьох з них.
Крім того, у порушення вимог Європейських пенітенціарних правил, жоден з працівників ІТТ не має спеціальної підготовки щодо надання домедичної допомоги.
За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт та направлені відповідні акти реагування.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.