Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

19.02.2020   18:21Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині поліція щодня складає в середньому шість протоколів про домашнє насильство

Від початку року поліцейські Чернігівської області склали 277 адмінпротоколів за фактами насильства в сім’ях. Відкрито 21 кримінальне провадження за статтею 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження).

Домашнє насильство – злочин, що карається законом, а не «особливості сімейних стосунків». Показовою у цьому плані є кримінальна справа щодо насильства в сім’ї в Городнянському районі.

Чоловік систематично кривдив співмешканку: словесно ображав жінку, а в стані алкогольного сп’яніння ще й погрожував розправитися з нею та її дітьми.

Врешті-решт потерпіла звернулася до поліції. Поліцейські відкрили кримінальне провадження. Суд призначив кривднику покарання у вигляді обмеження волі з іспитовим строком, тож чоловіку доведеться перебувати під наглядом органу пробації.

Також з початку 2020 року поліцейські Чернігівщини винесли 41 тимчасовий заборонний припис домашнім кривдникам. Такий припис виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи. Його мета – негайно припинити домашнє насильство та не допустити його продовження чи повторного вчинення.

Поліція інформує: в Україні запрацювала «гаряча лінія» для постраждалих від домашнього насильства. Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47, дзвінки є безплатними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.