Останні публікації
22.04.2020 15:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Медична частина Новгород-Сіверської в'язниці №31 не готова повною мірою на випадок масового поширення COVID-19 – перевірка Офісом Омбудсмана
Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у північних областях Ігор Гурін та регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Ірина Жмака здійснили моніторинг дотримання протиепідемічних заходів у державній установі «Новгород-Сіверська УВП № 31». Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.
У відомстві зазначили, що в установі проводяться карантинні заходи: на вході наявна інформація щодо введення карантинних заходів, дезрозчин для рук та дезковрики для дезінфекції персоналу/відвідувачів. Контрольно-пропускний пункт обладнаний бактерицидною лампою. Розроблений графік погодинної дезінфекційної обробки приміщень.
"В УВП забезпечено ізоляцію новоприбулих засуджених та осіб, узятих під варту, в окремому блоці з дотриманням протиепідемічного режиму, терміном на 14 днів. Медичними працівниками проводиться виявлення ознак захворювання серед засуджених та осіб, узятих під варту, шляхом щоденного візуального огляду, температурного скринінгу та опитування. В установі забезпечено проведення судових засідань в режимі відеоконференції", - йдеться в повідомленні.
Монітори також з'ясували, що під час прийому передач для утримуваних осіб персонал працює у халатах, масках та рукавичках. Приміщення для прийому посилок і передач забезпечено дезінфекційними засобами. Здійснюється опромінення продуктів та предметів за допомогою бактерицидної лампи.
"Підготовлено окремі приміщення для розміщення осіб з підозрою або захворюванням на коронавірусну інфекцію COVID-19 та визначений алгоритм дій щодо переміщення хворої особи у разі відсутності місць у закладах ДКВС та МОЗ та клінічний маршрут пацієнта. В медичній частині наявна рентгенологічна установка, жарознижуючі та противірусні препарати", - повідомили в Офісі Омбудсмана.
Водночас під час проведення моніторингового візиту було виявлено ряд порушень щодо організації протиепідемічних заходів. "Попри небезпеку інфікування, персонал установи та утримувані не забезпечені засобами індивідуального захисту. Через відсутність ручних розприскувачів типу « Автомакс», не повною мірою проводиться дезінфекція господарських приміщень. Частина персоналу несуть службу в тому ж одязі, в якому прибуває до установи", - відзначили у пресслужбі відомства.
До приїзду моніторингової групи не було призначено позаштатних дезінфекторів. Це порушення усунуто під час моніторингового візиту, шляхом покладення зазначених обов’язків на засудженого з-поміж залишених для господарського обслуговування.
"Медична частина не повною мірою готова до роботи на випадок масового надходження осіб з підозрою на COVID-19. Зокрема, у штаті відсутні епідеміолог та лікар-інфекціоніст, відсутні швидкі тести на грип А та В, недостатня кількість безконтактних термометрів, не забезпечено утилізацію використаних ЗІЗ", - наголосили в Офісі Омбудсмана.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.