Останні публікації
18.10.2022 19:27 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Відбувся круглий стіл з нагоди Європейського дня боротьби з рабством
18 жовтня в Чернігові до європейського дня боротьби з рабством відбувся круглий стіл за сприяння Чернігівського громадського комітету захисту прав людини до якого долучились директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко, представники місцевих центрів БВПД, територіальних громад, установ т організацій ОМС.
Під час круглого столу було обговорено, що таке торгівля людьми, види торгівлі людьми в умовах гуманітарної кризи та загальні ознаки постраждалих від торгівлі людьми.
Згідно зі статистикою Представництва МОМ в Україні:
19 415 постраждалих від торгівлі людьми отримали комплексну допомогу від Представництва МОМ в Україні з 2000р. по червень 2022 р.
У 2021 р. отримали допомогу в Україні 1010 осіб, які зазнали експлуатації у 28 країнах, зокрема, в Україні (209 особи)
У 2022 році МОМ надало допомогу 118 особам, що постраждали від торгівлі людьми і зазнали трудової та сексуальної експлуатації у 5 країнах, зокрема в Україні (59 осіб).
Наймолодшій постраждалій, яка отримала допомогу від МОМ, було 3 роки, а найстаршій – 83р.
Україна – основна країна призначення у 2022 р. (50%); Російська Федерація - друге місце (27%); третє – Польща (13%), від виявлених у 2022 р. випадків торгівлі людьми.
60% постраждалих походять з обласних та районних центрів.
Види торгівлі людьми в умовах гуманітарної кризи:
- примусова праця,
- дитяча праця,
- вербування до збройних груп,
- сексуальна експлуатація,
- примусовий шлюб, тимчасовий шлюб, дитячий шлюб.
Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Загальні ознаки постраждалих від торгівлі людьми:
• не знає точної адреси місця роботи та місця знаходження,
• була вимушена працювати на будь-яких умовах,
• отримує (отримувала) мізерну заробітну плату, або не отримує її зовсім (не має доступу до зароблених коштів),
• тривалий час проживає (ла) у приміщенні, не придатному для повноцінного існування,
• не мала доступу до медичної допомоги або допомога не надавалась належним чином.
За фаховою правовою допомогою звертайтеся за єдиним номером національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527.
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.