Останні публікації
08.11.2005 18:11 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Громадська приймальня - в жіночій колонії
В цій ситуації переважній більшості українських громадян для вирішення своїх життєвих проблем дуже важко самостійно розібратися в законодавчому масиві, а якщо вони і знаходять необхідні правові норми, то нерідко у них важко розібратися без допомоги освіченої в галузі права особи. З огляду на це, важливого значення набуває питання надання правової допомоги особам, засудженим до позбавлення волі, яким реалізувати своє право на правову допомогу, надане статтею 59 Конституції України, набагато важче, ніж пересічним громадянам нашої держави.
З цією метою за ініціативою міської спостережної комісії (голова Заіка В.М.) в Чернігівській ВК №44 створена і функціонує громадська приймальня, де засуджені жінки можуть отримати кваліфіковану юридичну допомогу.
В минулий четвер в громадській приймальні, крім представників благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», які є членами міської спостережної комісії, жінок приймали працівники обласного управління юстиції.
Головні спеціалісти відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян обласного управління юстиції Дасюк С.В. та Бобруйко В.А. давали відповіді жінкам на питання, які стосуються цивільно – правових відносин.
Вони консультували засуджених жінок з питань наслідування майна, передачі його в тимчасове користування в зв’язку з відбуванням покарання, адже в колонії відбувають покарання неодноразово засуджені жінки, термін перебування багатьох із яких в ізоляції тривалий, а часто буває так, що перебуваючи в місцях позбавлення волі, вони втрачають не тільки соціально – корисні зв’язки, але й право на майно і житло.
Алла Лепеха,
„Чернігівський жіночий правозахисний центр”
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.