Останні публікації
08.11.2005 18:11 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Громадська приймальня - в жіночій колонії
В цій ситуації переважній більшості українських громадян для вирішення своїх життєвих проблем дуже важко самостійно розібратися в законодавчому масиві, а якщо вони і знаходять необхідні правові норми, то нерідко у них важко розібратися без допомоги освіченої в галузі права особи. З огляду на це, важливого значення набуває питання надання правової допомоги особам, засудженим до позбавлення волі, яким реалізувати своє право на правову допомогу, надане статтею 59 Конституції України, набагато важче, ніж пересічним громадянам нашої держави.
З цією метою за ініціативою міської спостережної комісії (голова Заіка В.М.) в Чернігівській ВК №44 створена і функціонує громадська приймальня, де засуджені жінки можуть отримати кваліфіковану юридичну допомогу.
В минулий четвер в громадській приймальні, крім представників благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», які є членами міської спостережної комісії, жінок приймали працівники обласного управління юстиції.
Головні спеціалісти відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян обласного управління юстиції Дасюк С.В. та Бобруйко В.А. давали відповіді жінкам на питання, які стосуються цивільно – правових відносин.
Вони консультували засуджених жінок з питань наслідування майна, передачі його в тимчасове користування в зв’язку з відбуванням покарання, адже в колонії відбувають покарання неодноразово засуджені жінки, термін перебування багатьох із яких в ізоляції тривалий, а часто буває так, що перебуваючи в місцях позбавлення волі, вони втрачають не тільки соціально – корисні зв’язки, але й право на майно і житло.
Алла Лепеха,
„Чернігівський жіночий правозахисний центр”
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.